×

Koronawirus w kolejnych szkołach. Uczniowie przejdą na naukę zdalną

Potwierdzono koronawirus w kolejnych szkołach. W związku z tym część uczniów w obu placówkach przejdzie na nauczanie zdalne.

Koronawirus w kolejnych szkołach

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 6 w Puławach. Informację przekazała Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Puławach. W rozmowie z Dziennikiem Wschodnim powiedziała, że:

Nauczycielka w minionym tygodniu przebywała na zwolnieniu lekarskim. W poniedziałek mija 10 dzień jej kontaktu ze społecznością szkolną.

Sanepid pozytywnie rozpatrzył wniosek o naukę zdalną dla części uczniów. W związku z tym w domu pozostaną uczniowie klas: IVb, IVc, VIIa i VIIb. Nauka w pozostałych klasach będzie odbywała się w sposób tradycyjny.

Uczniowie z wymienionych klas mieli kontakt z zakażoną w piątek 4 września, czyli tuż przez rozpoczęciem jej zwolnienia lekarskiego. Dyrektor szkoły, Elżbieta Wirga o zmianie sposobu nauczania poinformowała rodziców za pośrednictwem dziennika elektronicznego:

Szkoła przejdzie na hybrydowy system nauki. Proszę o zachowanie spokoju i ostrożności.

Dzieci odbywające naukę zdalną powrócą do szkoły już we wtorek. Właśnie wtedy kończy się okres 10-dniowej kwarantanny nauczycielki, liczony od ostatniego kontaktu z uczniami.

Zakażony uczeń

Kolejne zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z uczniów szkoły podstawowej „Akademia Pitagorasa” w Baranowie (woj. wielkopolskie).

Niestety mamy kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem – pierwszy wśród uczniów naszych szkół: to jeden z uczniów Szkoły Podstawowej Akademia Pitagorasa w Baranowie.

– poinformował w niedzielę (13 września) wójt podpoznańskiej gminy Tarnowo Podgórne, Tadeusz Czajka. Wójt przekazał także decyzję sanepidu:

Po przeanalizowaniu stosowanych w tej placówce procedur bezpieczeństwa Sanepid zadecydował, że od poniedziałku, 14 września, uczniowie klas IV – VIII tej szkoły zaczną nauczanie w formie zdalnej, natomiast uczniowie klas I – III nadal będą uczyć się stacjonarnie, w szkole.

Rodzice uczniów z wyżej wymienionych klas zostali poinformowani o sytuacji poprzez elektroniczne dzienniki. Czajka zapewnił, że szkoła została już zdezynfekowana. Na koniec wójt zaznaczył:

Proszę o uszanowanie prywatności osób zakażonych i zachowanie spokoju. Jednocześnie apeluję o stosowanie zasad bezpieczeństwa, w trosce o zdrowie nasze i innych.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować