×

Ognisko koronawirusa w polskiej drużynie! Jest aż 12 zakażonych!

Koronawirus w klubie siatkarskim. Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Treflu wykryto w piątek. Teraz Trefl Gdańsk potwierdził zakażenie u kolejnych sześciu osób. Codziennie pojawiają się informacje o nowych ogniskach zachorowań w Polsce.

Ponad 500 nowych zachorowań

W ciągu ostatniej doby, zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u kolejnych 512 osób. Zmarło natomiast 12 osób, w tym 33-letni mężczyzna z Łodzi.

W niechlubnych statystykach zdecydowanie przoduje Śląsk, za nim Małopolska. W kraju łącznie jest już ponad 44 400 chorych. Najbardziej niepokoi jednak fakt, że w ostatnich dniach regularnie przybywa ponad 300, 400, a nawet 500 chorych.

Wciąż pojawiają się nowe ogniska zachorowań: te większe, jak śląskie kopalnie (liczba zakażonych górników wzrosła do 830), czy mniejsze, jak w przypadku dentysty z Giżycka, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Mężczyzna mógł zarazić kilkudziesięciu pacjentów.

W restauracji McDonald’s przy trasie A2 w województwie lubuskim, nagle zasłabł jeden z klientów. Okazało się, że u mężczyzny potwierdzono koronawirusa. Restaurację McDonald’s w Chociszewie zamknięto.

24 lipca poinformowano o pozytywnym wyniku testu u jednego z pracowników Castoramy w Zielonej Górze. Na kwarantannę skierowano już 60 osób, z którymi mógł mieć kontakt. Niewykluczone jednak, że ta liczba jeszcze wzrośnie.

Takie doniesienia niestety pojawiają się w mediach każdego dnia.

Koronawirus w klubie siatkarskim

Kolejne ognisko koronawirusa to klub siatkarski Trefl Gdańsk. Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Treflu wykryto w piątek, a drugi w niedzielę.

Klub Trefl Gdańsk informuje, iż jeden z zawodników drużyny otrzymał dodatni wynik testu na SARS-CoV-2. Z uwagi na dobro osobiste siatkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych

– czytamy w oficjalnym komunikacie Trefla.

W środę potwierdzono zakażenie u sześciu kolejnych osób. To pięciu zawodników i jeden członek sztabu szkoleniowego.

Obecnie wiadomo już o zakażeniu 12 osób związanych z Treflem Gdańsk, w tym 10 zawodników. Wiadomo także, że zakażenie potwierdzono u niektórych partnerek siatkarzy.

W przyszłym tygodniu Lwy z Gdańska miały stoczyć pojedynki w Warszawie. Zamiast tego część zawodników pozostanie w izolacji i prawdopodobnie odpuści rywalizację w PreZero Grand Prix PLS.

Niepokój wzbudza również fakt, że 17 lipca siatkarze spotkali się z fanami. Klub zapewnia jednak, że wszystko odbyło się przy zachowaniu standardów sanitarnych.

Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować