×

Koronawirus w autobusach. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów dwóch linii

Koronawirus w autobusach. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny pilnie poszukuje osób, które we wtorek podróżowały autobusami dwóch konkretnych linii.

Koronawirus w autobusach

Niepokojące informacje napływają z Krakowa. Jedna z osób, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, przemieszczała się autobusami miejskimi. Mogła więc zarazić nawet kilkadziesiąt pasażerów.

W związku z tym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie poszukuje osób, które podróżowały dnia 7 lipca 2020 r. autobusami:

  • linii 503 relacji Nowy Bieżanów Południe – Górka Narodowa Wschód o godz. 11.15,
  • linii 252 relacji os. Podwawelskie – Kraków Airport ok. godz. 11.40.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny prosi podróżnych, którzy jechali tymi autobusami o kontakt telefoniczny pod numerami: 602-347-817 lub 12-684-40-33.

Apel został również opublikowany na stronie „Platforma Komunikacyjna Krakowa” w mediach społecznościowych.

Apel policji i inspektorów ruchu MPK

Policja oraz inspektorzy ruchu MPK przypominają, że w komunikacji publicznej nadal mamy obowiązek noszenia maseczek oraz zachowania bezpiecznego dystansu. Zwiększone kontrole, to efekt apeli, które trafiały do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Pasażerowie skarżyli się, że niektórzy nie stosują się do rządowego rozporządzenia. Nie pomogły komunikaty wyświetlane na monitorach w pojazdach oraz emitowane z głośników.

Krakowski sanepid przypomina o konieczności przestrzegania wszystkich zaleceń higienicznych Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia.

Koronawirus w Polsce 11 lipca. Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby przybyło 305 pacjentów z COVID-19. Na terenie Małopolski odnotowano kolejne 53 przypadki (w sumie w województwie zarażonych jest 2 019 osób).

Źródła: cowkrakowie.pl, wiadomosci.wp.pl, www.gov.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować