×

Mamy wyniki mieszkańców warszawskich Marek na obecność koronawirusa! Jest się czego obawiać?

Mieszkańcy warszawskich Marek trafili do szpitala z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie poinformował, że wyniki obu osób są już znane.

Koronawirus u mieszkańców warszawskich Marek?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie uzyskał informację o wynikach podejrzanych o zachorowanie na koronawirusa osób ze Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej 37  w Warszawie. Na szczęście wyniki u hospitalizowanych i badanych w kierunku koronawirusa 2019-nCoV są negatywne.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar potwierdził, że takie osoby były badane:

Tak, potwierdzam, że jest podejrzenie, że to przypadek koronawirusa 2019-nCoV

To nie pierwsze podejrzenie wirusa w Polsce

Po trzecim przebadaniu 30 osób, która wróciła z Wuhan również nie stwierdzono obecności wirusa. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował:

W Polsce nie mamy żadnych potwierdzonych przypadków koronawirusa. 30 pacjentów, którzy wrócili z Wuhanu, również nie jest zakażonych.

Trudna sytuacja na japońskim wycieczkowcu

Chociaż w naszym kraju sytuacja wydaje się być opanowana nasi rodacy zostali uwięzieni na japońskim wycieczkowcu na którym szerzy się koronawirus. Liczba zarażonych na statku stale wzrasta. Z naszych ostatnich relacji wynikało, że pozytywny wynik otrzymało 160 osób. Dziś jest ich już 174.

Statek, który pierwotnie miał na pokładzie 3700 pasażerów i załogi, stał się największym skupiskiem nowo nazwanej choroby COVID-19 poza jej miejscem pochodzenia w Chinach, gdzie zabił ponad 1100 osób.

Dlaczego wirus jest tak groźny?

Jak podają eksperci osoba zarażona koronawirusem z Wuhan przekazuje chorobę średnio 2,2 osób. Co więcej, wiele osób ją bagatelizuje bo ma dość łagodne objawy. Kto z nas nie miał nigdy bólu głowy, kaszlu czy gorączki? Każdy i to wielokrotnie. Chociaż koronawirus krąży w świecie od 2 miesięcy dopiero teraz zaczynamy rozumieć jak się rozprzestrzenia.

Polsce uda się uniknąć tragedii?

Źródła: warszawawpigulce.pl, www.se.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Polecane

Może Cię zainteresować