×

Koronawirus nie omija młodych! Nie żyje zarażony czternastolatek

Czternastolatek, u którego wykryto koronawirusa, zmarł zmarł w szpitalu Santa Maria de Feira w Portugalii. To najmłodsza, jak dotąd, śmiertelna ofiara COVID-19 w Europie. WHO przypomina, że koronawirus, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie omija młodych. Co czwarty pacjent z COVID-19, nie ukończył 30. roku życia.

Koronawirus atakuje też młodych

Chociaż ze statystyk wynika, że koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla seniorów i osób cierpiących na choroby współistniejące, Światowa Organizacja Zdrowia ciągle przypomina, że młodzi i zdrowi nie mają podstaw, by poczuć się bezpiecznie.

Obecnie co czwarty pacjent chorujący na COVID-19 nie przekroczył jeszcze 30. roku życia. Do niedawna za najmłodszą śmiertelną ofiarę koronawirusa uznawano 21-letnią Brytyjkę, jednak służby medyczne wyjaśniły, że bezpośrednią przyczyną jej śmierci był zawał serca.

Tymczasem do kolejnej tragedii doszło w Portugalii. W tamtejszym szpitalu Santa Maria de Feira zmarł czternastoletni chłopiec. I to właśnie on jest, na chwilę obecną, uważany za najmłodszą ofiarą koronawirusa.

Czternastolatek zmarł na koronawirusa

W akcie zgonu chłopca widnieje COVID-19, jednak okazuje się, że cierpiał na choroby autoimmunizacyjne, między innymi łuszczycę. Ze względu na choroby współistniejące, znajdował się więc w grupie ryzyka, co ujawniła telewizja RTP:

Wprawdzie chłopiec został zaliczony do liczby osób, które zmarły z powodu COVID-19, ale rozpoczęto już badanie służące ustaleniu bezpośredniej przyczyny jego śmierci.

W Portugalii do tej pory odnotowano 5 962 przypadki zarażenia koronawirusem. Władze wydały zakaz przemieszania się między miastami i wysłała policję do patrolowania szos, a także plaż w Lizbonie, Porto i Algarve.

 

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.popularne.pl

Polecane

Może Cię zainteresować