×

Dwa nowe ogniska koronawirusa w Polsce! Przybyło kolejnych zakażonych

Koronawirus na weselu i na komunii! Pojawiły się dwa nowe ogniska zachorowań – jedno w województwie wielkopolskim, drugie natomiast w mazowieckim. Po uroczystościach zakażonych jest kolejnych 29 osób.

Koronawirus w odwrocie?

„Koronawirus jest w odwrocie i nie trzeba się go bać” – ogłosił premier Morawiecki podczas spotkań z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego i Kraśnika. Szef rządu zachęcił również, aby tłumnie wybrać się na wybory (przypomnijmy – po I turze wyborów okazało się, że zakażenie wykryto u członka komisji wyborczej).

Entuzjazm premiera nie udzielił się wirusologom, którzy dopytywali, czy słowa Morawieckiego nie są „fake newsem”. Szczególnie, że padły one z ust tego samego polityka, który jeszcze niedawno apelował o rozsądek i stosowanie się do restrykcji.

W dniu dzisiejszym zakażenie potwierdzono i kolejnych 277 osób. Łącznie liczba osób zarażonych wzrosła do 36 tys. 689. Zmarło 15 zakażonych osób.

Z wesela wprost na kwarantannę

Zwiększenie limitu gości na weselach od tygodni wzbudzało mieszane uczucia. Niektórzy wirusolodzy alarmowali, że może dojść do masowych zakażeń.

11 czerwca po weselu w Nawojowej koło Nowego Sącza, zakażonych zostało ponad 40 osób. Okazało się, że jeden z gości weselnych – mieszkaniec Berestu pod Krynicą-Zdrojem, był już zakażony koronawirusm, gdy uczestniczył w zabawie. Sanepid skierował na kwarantannę ponad 230 osób.

Wcześniej koronawirus wprosił się również na wesele w Gibach w powiecie sejneńskim (woj. podlaskie). Gości weselnych poddano kwarantannie, zamknięto również Urząd Gminy i Starostwa Powiatowego, ponieważ w zabawie weselnej uczestniczył lokalny establishment.

Tuż po weselu, do szpitala trafił również jeden z gości weselnych z Kotfina. Tam na kwarantannę skierowano 130 weselników.

Koronawirus na weselu i na komunii

Radio ZET informuje o dwóch nowych ogniskach zakażeń, które pojawiły się po weselu spod Ostrzeszowa w Wielkopolsce oraz przyjęciu z okazji Pierwszej Komunii Świętej w Wieniawie.

Na 75 zakażeń w Wielkopolsce, o których poinformowano we wtorkowym raporcie, 21 zarażonych osób to goście weselni spod Ostrzeszowa. Liczba ta może wzrosnąć.

Pechowy finał miała również uroczystość z okazji Pierwszej Komunii Świętej w Wieniawie w województwie mazowieckim. Okazało się, że zakażona była ciocia jednego z dzieci, przystępujących do sakramentu. Od niej zaraziło się kolejnych 7 osób.

W sumie na ten moment mamy zakażonych osiem osób, które przebywają w izolacji, a siedemnaście osób objęto kwarantanną

– przekazała Jolanta Wilk – szefowa sanepidu w Przysusze.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij