×

Koronawirus na Ukrainie. Rząd wprowadza nowe ograniczenia dla obywateli

Koronawirus na Ukrainie rozprzestrzenia się coraz szybciej. W związku z tym rząd postanowił wprowadzić nowe, zaostrzone ograniczenia. Wytyczne dotyczą m.in. noszenia maseczki ochronnej w miejscach publicznych, a także zakazu korzystania z parków.

Koronawirus na Ukrainie

Jak podaje serwis TVP Info, o wprowadzeniu kolejnych restrykcji zdecydował ukraiński rząd. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zgodnie z rozporządzeniem, Ukraińcy mają nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Ponadto nie wolno im przemieszczać się w grupie powyżej dwóch osób, a każda z nich powinna posiadać przy sobie dowód tożsamości.

Kolejne wytyczne dotyczą dzieci do 14. roku życia, które bez opieki dorosłych nie mogą wychodzić z domów. Oprócz wcześniej ustanowionego zakazu przebywania w parach i na terenach zielonych, zabroniono także spędzać czas na placach zabaw i boiskach sportowych. Wyjątek stanowi wyprowadzanie na spacer zwierzęcia domowego (przez jedną osobę).

Liczba zachorowań i zgonów na terenie Ukrainy

Na Ukrainie już od połowy marca zamknięte pozostają miejsca publiczne, w tym szkoły, restauracje i placówki kultury. Zawieszone zostały też pasażerskie połączenia krajowe.

Na terenie państwa do tej pory odnotowano 1308 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego zmarło 37 osób.

Sytuacja w Polsce

Pomimo wielu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, w Polsce nadal nie wprowadzono nakazu noszenia maseczek ochronnych. Jak podkreśla rząd, taka ochrona dotyczy jedynie chorych, osób opiekujących się nimi oraz służb mających kontakt z zakażonymi.

Lekarze apelują do premiera, ministra zdrowia i szefa GIS, że chcą powszechnego nakazu noszenia maseczek. Obowiązkowe noszenie maseczek w miejscach publicznych zostało wprowadzone niedawno w Czechach, a teraz na Ukrainie. U nas nadal nie ma takich reglamentacji.

Koronawirus w Polsce zbiera żniwo. Ogólna liczba zakażonych wynosi obecnie 4201 osoby, a śmierć w wyniku powikłań poniosło już 98 chorych.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.tvp.info, www.bankier.pl, kresy.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować