×

Koronawirus na mszy świętej. Sanepid szuka uczestników nabożeństwa

Koronawirus na mszy świętej w Magnuszewie (województwo mazowieckie). Chociaż wszyscy spodziewali się II fali epidemii dopiero na jesień, a władze zapewniały, że sytuacja jest pod kontrolą, liczba zachorowań po ostatnich luzowaniach obostrzeń ciągle rośnie. Wczoraj przybyło aż 418 nowych zakażeń. Teraz sanepid poszukuje wiernych, którzy uczestniczyli w niedzielnej mszy świętej.

Wesela, impreza na katamaranie i kopalnie

Luzowanie obostrzeń to jedno, ale pytanie, czy były one przestrzegane, gdy jeszcze obowiązywały, to odrębna kwestia.

12 lipca na katamaranie w Gdyni odbyła się impreza na ponad 200 osób. Po zabawie jej uczestnicy wrócili od domów i rozjechali się po całej Polsce. Efekt? Sanepid szuka imprezowiczów, ponieważ u siedmiorga z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem. Trudności polegają jednak na tym, że bilety wstępu na imprezę nie były imienne. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni chce złożyć zawiadomienie do prokuratury, dotyczące „sprowadzenia niebezpieczeństwa powodującego zagrożenie epidemiologiczne”.

Po sobotnim weselu w małopolskiej Mszanie Dolnej na kwarantannę skierowano aż 150 osób. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u członka zespołu, grającego podczas imprezy.

Niezmiennie przybywa również zakażeń w śląskich kopalniach – w prywatnej kopalni Silesia, a także kopalniach Chwałowice i Bielszowice.

Koronawirus na mszy świętej

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich miesiącach. Już w marcu sanepid poszukiwał wiernych, którzy uczestniczyli w mszach świętych, odprawianych przez księdza zakażonego koronawirusem. W czerwcu sanepid poszukiwał uczestników uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Obawiano się, że doszło do masowego zakażenia.

Teraz sanepid w Kozienicach poszukuje uczestników niedzielnej mszy świętej. Odbyła się ona w niedzielę o godz. 12.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie w powiecie kozienickim.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach prosi wszystkich uczestników nabożeństwa o kontakt telefoniczny, pod numerami tel. (48) 611-04-20 lub 514-218-800.

W powiecie kozienickim kwarantanną objętych jest obecnie 514 osób, a 13 pozostaje w izolacji domowej. Dwie z nich trafiły na nią ostatniej doby. Jak podaje sanepid, w sumie w powiecie odnotowano dotąd 124 potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia koronawirusem. Jest również 9 ofiar śmiertelnych COVID-19.

Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować