×

Koronawirus: Aż 64 nowe przypadki w Polsce! w sumie to już 627 przypadków, w tym 7 zgonów

Kolejne złe wiadomości z Ministerstwa zdrowia – potwierdzono testami aż 64 nowe przypadki koronawirusa. W sumie stwierdzono już aż 627 przypadków w całej Polsce.

Liczba przypadków wciąż rośnie

Dziś wyjątkowo dużo złych wiadomości – nie tylko przybyły 2 potwierdzone przypadki zgonów z powodu zakażenia COVID-19, ale także od rana stwierdzono aż 91 nowych zachorowań!

Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 627/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Nowe dane podało Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera. Dziś napłynęły też do nas tragiczne wiadomości o 2 potwierdzonych zgonach spowodowanych koronawirusem. Jeden z nich to 37-letnia przedszkolanka z Poznania, która pierwotnie zataiła istotne informacje – o tym że miała kontakt z kuzynem, który podróżował do Włoch. Drugi zmarły pacjent to przewoźnik autobusowy – 43-letni mężczyzna.

Najwięcej chorych w woj. mazowieckim

Woj. mazowieckie przoduje w tych czarnych statystykach – właśnie podano, że wśród 64 nowych chorych aż 20 przypadków potwierdzono właśnie w woj. mazowieckim. W sumie to już 127 zakażeń COVID-19 w tym województwie.

Może Cię zainteresować