×

Koronawirus a papier toaletowy. Policja apeluje, aby nie dzwonić do nich w tej sprawie

Koronawirus a papier toaletowy. Wybuch epidemii sprawił, że ludzie masowo zaczęli wykupywać papier toaletowy. Perspektywa spędzenia kilku tygodni w domu powoduje, że każdy chce zabezpieczyć się przed niedoborem produktów pierwszej potrzeby. Niestety, nie wszyscy zdążyli na czas zrobić niezbędne zakupy, o czym ciągle informują… Policję.

Koronawirus a papier toaletowy

Po tym, jak Polaków ogarnęło szaleństwo zakupów, niektóre sklepy musiały wprowadzić limity sprzedaży wybranych produktów. Jednak nie tylko w naszym kraju półki świecą pustkami i w większości sklepów brakuje papieru toaletowego. Panika udzieliła się również Amerykanom.

Ludzie są przerażeni nieposiadaniem zapasów do tego stopnia, że brak papieru toaletowego w sklepach zgłaszają poprzez infolinię alarmową. Policja z miasta Newport w stanie Oregon zaapelowała do mieszkańców, aby nie wykorzystywali numerów alarmowych do tego typu celów.

Apel policji w mediach społecznościowych

Na facebookowym profilu Policji pojawił się wpis:

Ciężko nawet uwierzyć, że musimy o tym pisać. Nie dzwońcie na 911 tylko dlatego, że skończył wam się papier toaletowy. Przeżyjecie bez naszej pomocy.

W sklepach występują głównie niedobory papieru toaletowego, produktów higienicznych, mydła czy środków do dezynfekcji rąk.

Minister zdrowia USA Alex Azar jeszcze niedawno śmiał się z ludzi kupujących nadmierne zapasy papieru toaletowego:

Papier toaletowy nie jest skuteczną ochroną przed koronawirusem.

Należy zauważyć, że wiele osób kupuje papier toaletowy w celu stworzenia z niego maseczki ochronnej na twarz, bowiem w większości aptek na całym świecie odnotowuje się niedobory środków ochronnych. Biorąc pod uwagę, że ilość ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrasta, trudno się dziwić, że ludzi ogarnia paniczny strach.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce sięgnęła dziś 205. Do tej pory na Covid-19 zmarło 5 osób.
koronawirus a papier toaletowy 2
Pixabay

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij