×

Tylko dziś z powodu COVID zmarły 603 osoby. Co ze Świętami Bożego Narodzenia?

Koronawirus a Boże Narodzenie: brak śniegu w tym roku może się okazać najmniejszym problemem. Jakie będą te święta? W badaniu przeprowadzonym dla portalu o2.pl na panelu Ariadna Polacy wyjawili, jak zamierzają spędzić tegoroczne Boże Narodzenie.

Rekordowa liczba zgonów

To drugi dzień z rzędu, w którym dobowy przyrost zakażeń nie przekroczył 20 tys. — dowiadujemy się z najnowszego raportu resortu zdrowia. Ale mimo to wcale nie mamy powodów do radości.

W Polsce umiera coraz więcej pacjentów z COVID-19. Ostatniej doby padł kolejny niechlubny rekord: zmarły 603 osoby. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych od początku pandemii w kraju wzrosła do 11 tys. 451 osób.

Profesor Andrzej Gut nie jest zaskoczony rekordową liczbą zgonów, spowodowanych COVID-19. Zdaniem wirusologa, wysoka liczba zgonów to wynik tych rekordów zakażeń, które obserwowaliśmy całkiem niedawno.

Jak słusznie przypomina lekarz rodzinny Krzysztof Pawlak, 603 zgony to nie statystyka, lecz tragedia 603 rodzin i ich przyjaciół.

Koronawirus a Boże Narodzenie

Zazwyczaj o tej porze myślami wędrowaliśmy już w kierunku świąt Bożego Narodzenia — najbardziej magicznego okresu w roku. Ale w tym roku wszystko diametralnie się zmieniło. To, jaką formę przybiorą tegoroczne święta, stoi pod ogromnym znakiem zapytania, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę napływające do nas dane z resortu zdrowia.

Jaki wpływ rozwijająca się epidemia będzie miała na grudniowe święta? Plany Polaków sprawdził portal o2.pl.

Co ciekawe, w badaniu przeprowadzonym na panelu Ariadna ponad połowa respondentów stwierdziła, że koronawirus nie wpłynie specjalnie na ich świąteczne plany. 52 proc. Polaków chce zaprosić na święta tylu samo gości, co zwykle.

Natomiast niespełna jedna trzecia ankietowanych przyznała, że tegoroczne święta planuje spędzić w nieco mniejszym gronie, niż zazwyczaj. 31 proc. pytanych deklaruje, że święta spędzi w domu i nie będą one tak huczne jak zwykle. W dodatku jedynie 2 proc. respondentów zapowiada, że w okresie świątecznym wybierze się na wypad wypoczynkowy. Jeszcze mniej, bo tylko 1 proc. myśli o wyjeździe zagranicznym.

To jasno pokazuje, że koronawirus namieszał w naszych świątecznych planach.

Fotografie: I am so, so happy with how our tree came out. (miniatura wpisu), www.pickpik.com

Może Cię zainteresować