×

Koronawirus: 4 nowe przypadki w Polsce. W sumie to już 123 zakażonych COVID-19

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, liczba chorych ponownie wzrosła. Poinformowano o 4 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa, co oznacza, że w sumie w Polsce jest już 123 osoby z wirusem COVID-19.

Liczba stale rośnie

Ministerstwo Zdrowia kilka razy dziennie uaktualnia na Twitterze dane na temat zachorowań. W niedzielę wieczorem podano, że liczba udowodnionych testami przypadków koronawirusa wzrosła do 123 przypadków.

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj).

Do tej pory w całej Polsce odnotowano 3 śmiertelne przypadki choroby. Na szczęście, jak zapewnia Ministerstwo, stan aktualnie chorych osób jest dobry.

Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 123/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sytuacja w Polsce

Niestety, wszystko wskazuje na to, że liczba chorych w Polsce będzie dalej rosła. Jak mogliśmy usłyszeć w niedawnym wywiadzie Pawła Grzesiowskiego – chorych może być kilkuset, a nawet kilka tysięcy. To dlatego, że wielu ludzi nie zostało jeszcze przebadanych, inni dopiero czekają na wyniki testów.

Dodatkowo wielu młodych ludzi może przechodzić zakażenie koronawirusem zupełnie bez objawów. To może być szczególnie niebezpieczne, bo niewiedząc że są chorzy – wciąż będą zarażać. Dlatego tak ważne jest, by wszyscy zachowali ostrożność i unikali wychodzenia z domów, oraz pilnowali higieny. Zwłaszcza dokładnego mycia rąk mydłem przez 30 sekund!

Polecane

Może Cię zainteresować