×

Potwierdzono 32 nowe przypadki zakażenia COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera podało nową liczbę potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – w sumie w całej Polsce jest już 355 chorych.

Liczby wciąż rosną

Podana przez Ministerstwo Zdrowia liczba chorych to największy wzrost w ciągu doby. Aż 16 nowych przypadków zakażenia COVID-19 potwierdzono testami na Mazowszu. Kolejne przypadki to 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

 

Liczby coraz bardziej niepokoją

Mimo zapewnień Rządu że sytuacja jest pod kontrolą, trudno nie martwić się widząc kolejne, coraz wyższe liczby zakażonych, oraz doniesienia medyków i lekarzy, którzy jednogłośnie potwierdzają, że sytuacja jest bardzo trudna. Brakuje sprzętu, testów, a nawet samych pracowników służby zdrowia – część z nich przebywa na L4 lub musi opiekować się dziećmi, które nie chodzą do szkół.

Duża część pracowników służby zdrowia trafia na kwarantannę, bo ludzie kłamią na temat swoich objawów. Apelujemy – razem lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami by mówić prawdę, nie wychodzić z domu bez potrzeby, dbać o higienę i przestrzegać wszelkich zaleceń. Przyłączamy się do akcji #Niekłammedyka.

Może Cię zainteresować