×

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 23 nowych przypadkach zarażenia

O 23 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem na Twitterze poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej chorych z tej grupy zdiagnozowano w województwie wielkopolskim, woj. śląskim i woj. warmińsko-mazurskim. W ogólnych statystykach wciąż przoduje Mazowsze.

Ministerstwo zdrowia poinformowało o  nowych przypadkach zarażenia

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Test wykazał je 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia:

Mamy 23 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

 

Obecna liczba chorych

Na obecną chwilę liczba zarażonych osób wynosi 1244. 16 osób zmarło z powodu choroby. Jak podało Ministerstwo:

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1️⃣2️⃣4️⃣4️⃣/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Nie chcemy być jak Włosi

Od tygodni codzienne informacje włoskiej agencji ochrony ludności przedstawiają ponure informacje na temat liczby osób zabitych przez COVID-19, wysoce zakaźną chorobę układu oddechowego wywołaną przez nowy koronawirus. Z dnia na dzień coraz bardziej pogłębia się poczucie mroku w kraju, który stał się najbardziej śmiercionośnym centrum pandemii.

Pomimo szeregu niemal drakońskich środków stopniowo wprowadzanych w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, w tym ogólnokrajowego blokowania i zamykania wszystkich nieistotnych przedsiębiorstw, Włochy nie były w stanie „spłaszczyć krzywej” – spowalniając rozprzestrzenianie się zarażenia w celu zapobieżenia przekroczeniu już przeciążonego systemu opieki zdrowotnej.

W najnowszym zestawieniu odnotowano 8215 zgonów z powodu 80589 zakażeń, a wskaźnik śmiertelności na świecie wyniósł ponad 9 procent.

Natomiast w Chinach, gdzie wybuchła epidemia, śmiertelność wynosi 3,8 procent. W Niemczech, które zgłosiły ponad 24 000 przypadków i 94 zgony, wynosi 0,3 procent.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować