×

Koronawirus: 21 kwietnia. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia o ilości zakażeń

Koronawirus: 21 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń w Polsce. Niestety, epidemia wciąż nabiera tempa. Czy do wyborów prezydenckich sytuacja się uspokoi?

Koronawirus: 21 kwietnia

Zgodnie ze stanem na wczorajszy wieczór, w Polsce były potwierdzone 9 593 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 2 914 osób było hospitalizowanych, 105 602 objętych kwarantanną, a 21 364 objętych nadzorem epidemiologicznym. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią o kolejnych 144 przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu nocy miało miejsce 5 kolejnych zgonów. Łącznie ilość ofiar śmiertelnych choroby Covid-19 w Polsce wynosi: 385.

Nowe zachorowania dotyczą województw:

– dolnośląskiego (22),
– wielkopolskiego (18),
– lubelskiego (14),
– kujawsko-pomorskiego (12),
– małopolskiego (5),
– opolskiego (4),
– pomorskiego (4),
– podlaskiego (4),
– świętokrzyskiego (3),
– warmińsko-mazurskiego (2),
– zachodniopomorskiego (2),
– lubuskiego (1).

Ile potrwa jeszcze epidemia?

Pytanie o to, kiedy zakończy się epidemia koronawirusa należy do najczęściej zadawanych w ostatnim czasie. Wiele emocji budzi także kwestia wyborów prezydenckich, które odbędą się za 19 dni. Wiadomo już, że nie uda się do tego czasu okiełznać epidemii. Sam Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski powiedział, że najbezpieczniej wybory będzie można przeprowadzić dopiero za 2 lata. W obecnym czasie nawet wyjście do sklepu wiąże się z ogromnym ryzykiem zakażenia, ale mimo to wybory nie zostaną przesunięte ani odwołane. Nadal nie jest jasne w jaki sposób Polacy będą głosować, ponieważ nie zapadła w tej sprawie żadna, oficjalna decyzja. Rozsądnym rozwiązaniem wydają się być wybory korespondencyjne, jednak trudno uwierzyć, że państwo zdoła w ciągu niecałych trzech tygodni przygotować na tak wielką skalę pakiety wyborcze i w bezpieczny, praworządny i nie budzący zastrzeżeń sposób przeprowadzić głosowanie.

Wychodzisz z domu❓ Zasłoń usta i nos❗

Więcej: https://t.co/MXue4E7LgL pic.twitter.com/P26aWeUDad

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) April 19, 2020

Fotografie: Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować