×

Korona Jezusa ze Świebodzina skrywa sekret. Dopiero zdjęcia wykonane z góry ujawniły prawdę

Gigantyczna figura Jezusa w Świebodzinie wciąż wywołuje wiele dyskusji i budzi zainteresowanie. Skrywa wiele tajemnic i jest nie tylko obiektem kultu religijnego, ale także częścią popkultury.

Miejsce jedyne w swoim rodzaju

Kilka lat temu figurą Jezusa zainteresowała się nawet prokuratura. Chodziło o „bezczeszczenie zwłok w szlachetnym celu”. Wszystko dlatego, że ksiądz Sylwester Zawadzki kochał pomnik i uważał go za swoje dziecko. Po śmierci prałata podjęto więc próbę pochowania jego serca w tym właśnie miejscu, co wywołało wiele sprzecznych emocji.

polskazdrona

Jezus w popkulturze

Również i tutaj figura znalazła swoje miejsce. Pomnika Jezusa nie zabrakło w teledysku Cassiusa, w którym gościnnie pojawił się też Pharell Williams. Klip wywołał gorącą dyskusję, jednak sama figura również co jakiś czas wzbudza kontrowersje.

Korona na celowniku

Po sporze o publiczny parking, czas na koronę pomnika. W głowie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ukryta jest sieć anten i aparatur do komercyjnego nadawania sygnału internetowego. Pomnik łączy i dzieli, a przy okazji nadaje Internet. Okazuje się, że koronę wynajęła firma zajmująca się dostarczaniem usług internetowych.

fakt

Proboszczowi nic o tym nie wiadomo

Proboszcz w zależności od nastroju raz udaje, że nie ma pojęcia o antenach, innym razem nie jest zainteresowany współpracą. Podobno był to pomysł samego duchownego zarządzającego parafią, by „móc zamieścić monitoring” w okolicy. Jedno jest pewne, inwestycja dość trafiona.

fakt

Nie najgorszy zasięg

Firma dostarczająca usług internetowych przyznaje, że sygnał jest przesyłany dalej, są więc i klienci. A i zasięg nie najgorszy biorąc pod uwagę jak wysoko umieszczona jest korona. Szczegóły umowy nie zostały ujawnione, nie do końca więc jest jasne, kto na tym zarabia.

Pomnik Jezusa po raz kolejny wywołał burzliwą dyskusję i wzbudził mieszane uczucia, choć do tego akurat powinniśmy być przyzwyczajeni

Może Cię zainteresować

zamknij