Niektórzy uważają, że projekt pomnika smoleńskiego jest plagiatem okładki znanego zespołu

Od tragedii, do której doszło w Smoleńsku, minęło właśnie 8 lat. Aby uczcić śmierć ofiar katastrofy, w dni 10 kwietnia został 2018 roku, został odsłonięty pomnik autorstwa Jerzego Kaliny. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, jak ten pomnik wygląda.

Poseł Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Brejza, szybko zauważył znaczące podobieństwo projektu pomnika do okładki płyty zespołu Beyond the Bridge z 2012 roku.

Pomnik smoleński, który jutro otwierać będą najważniejsze osoby w państwie to plagiat okładki hardrockowego zespołu. Wstyd i smutek – napisał poseł.

Niektórzy uważają, że projekt pomnika smoleńskiego jest plagiatem okładki znanego zespołuUdostępnij
Lewandowska przez przypadek ujawniła na zdjęciu swój tatuaż. Posypały się komentarze

Ten kto zaprojektował dzieło np. pomnik korzystając z cudzego dzieła dopuścił się przestępstwa z art.115 prawa autorskiego. Tej samej karze podlegają Ci, którzy taki pomnik, bez podania autora oryginalnego dzieła, odsłaniają – komentuje całą sprawę na swoim Twitterze Roman Giertych.

Niektórzy uważają, że projekt pomnika smoleńskiego jest plagiatem okładki znanego zespołuUdostępnij

W całym zamieszaniu głos postanowił zabrać sam zespół Beyond the Bridge, który na swoim Facebooku umieścił wpis komentujący całą sytuację

Jutro mija rocznica strasznego wypadku lotniczego w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie, w tym wielu polskich polityków, zmarli 10 kwietnia 2010 roku. 10 kwietnia 2018 w centrum Warszawy zostanie odsłonięty kontrowersyjny pomnik. Zdecydowanie przypomina nasz projekt graficzny albumu „The Old Man and the Spirit” z 2012 roku. Znaczenie naszej płyty, zarówno jeśli chodzi o jej zawartość, jak i okładkę, powinno odczytywać się jedynie w kontekście muzyki. Prosimy, byście pohamowali się od oskarżeń o plagiat i gróźb.

Niektórzy uważają, że projekt pomnika smoleńskiego jest plagiatem okładki znanego zespołuUdostępnij

A Ty po czyjej stronie jesteś? Powinien zostać wytoczony proces w całej sprawie?

Zobacz także:

Źródło i fotografie: pudelek.pl