×

Kontrowersyjny chrzest na Cyprze. Duchowny rzucał niemowlęciem jak zabawką

Kontrowersyjny chrzest na Cyprze. Kapłan podczas udzielania sakramentu obchodził się z dzieckiem w bardzo niedelikatny sposób. To wywołało oburzenie nie tylko rodziców maleństwa.

Kontrowersyjny chrzest na Cyprze

Sakrament chrztu świętego jest z pewnością najbardziej popularnym, obok ślubu w kościele zarówno katolickim, jak i prawosławnym. Sama uroczystość jest bardzo podniosła, bo dotyczy nie tylko dziecka, lecz także rodziców i rodziców chrzestnych, którzy decydują się wychować pociechę w wierze.

Tym większe oburzenie wywołuje zachowanie księdza z Cypru. Do skandalu doszło w sobotę (17 października) w Limassol. Kapłan, który sprawował ceremonię, zamiast spokojnie zanurzyć dziecko w chrzcielnicy, energicznie podnosił je ku górze. Następnie, w wyjątkowo niedelikatny sposób wkładał je do wody. Wszystko odbyło się na oczach zszokowanych i przerażonych rodziców.

Matka dziecka postanowiła opublikować nagranie z chrztu na Facebooku. We wpisie napisała:

Dziś ochrzciłam moje dziecko. Spójrzcie na tego 'ojca', który bije niemowlę. Wszyscy do niego krzyczymy, a on odpowiada 'tak chrzczę'. Skóra dziecka na całym ciele była czerwona.

Filmik momentalnie obiegł sieć i wywołał mnóstwo negatywnych reakcji.

Kapłan się tłumaczy

Tuż po skandalicznej ceremonii, rodzice dziecka złożyli skargę na kapłana. Okazało się, że ich pociecha doznała obrażeń w postaci czerwonych plam na całym ciele.

Następnego dnia ksiądz pojawił się w telewizji. Podczas wywiadu przeprosił rodzinę za brak delikatności. Duchowny zapewniał, że nie chciał skrzywdzić maleństwa, a jego zachowanie wynikało z tego, że dziecko wyślizgiwało mu się z rąk.

W pewnym momencie dziecko wysunęło mi się z rąk, ale na filmiku widać, że podłożyłem rękę pod jego biodro, by podtrzymać niemowlę

– tłumaczy się kapłan.

Jak myślicie, czy wobec księdza powinny być wyciągnięte jakieś konsekwencje?

Źródła: www.dailymail.co.uk, cyprus-mail.com, parenting.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij