×

Mąż, który jest kontrolowany przez żonę żyje dłużej. Są na to dowody naukowe!

Kiedyś mówiło się „szczęśliwa żona, szczęśliwe życie”. Nowe badania wykazały, że większa prawda kryje się w słowach „kontrolująca żona, to zdrowsze życie”.

Kontrolująca żona to dłuższe życie

Poprzednie analizy wykazały, że małżonkowie mogą wpływać na swoje zdrowie i długość życia. Jednak najnowsze badanie rzuca nieco światła na to, dlaczego zaborcze żony powinny być doceniane. Chcecie lepiej zrozumieć, dlaczego mąż może czerpać korzyści z posiadania kontrolującej go żony?

Nieszczęśliwe małżeństwo to brak kłopotów ze zdrowiem?

Okazuje się, że kiedy mężczyźni są nieszczęśliwi w małżeństwie z kontrolującą ich żoną, mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez socjologa z Uniwersytetu Stanowego Michigan. Nawet jeśli choroba się rozwinie, mają większą szansę na skuteczne leczenie dzięki nękających ich żonom.

Kontroluje to znaczy, że monitoruje!

Hui Liu, główny badacz powiedział, że może to wynikać z faktu, że niektóre „kontrolujące” żony stale monitorują zdrowie swoich mężów. Szczególnie, jeśli są w złym stanie zdrowia lub cierpią na choroby takie jak cukrzyca, które wymagają częstego sprawdzania stanu zdrowia. Jednak mężowie mogą czuć się niezadowoleni z ciągłego gderania o tym, co mają robić. Czyż nie bywa to dokuczliwe?

Przebadano mnóstwo par

Ponieważ cukrzyca jest siódmą z kolei przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych, odkrycie to jest znaczące. Badanie, w którym przeanalizowano wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 1 228 małżeństw w wieku od 57 do 85 lat i ze stażem dłuższym niż 5 lat, podważa wcześniejsze założenia.

Mówiono, że nieszczęśliwe małżeństwo jest równoznaczne ze złym stanem zdrowia, a tym samym krótszym życiem. Jednak nie zawsze!

Trzeba jednak uważać

Zauważono, że zbyt duża kontrola może również wywołać przytłaczający stres dla małżonków. I wtedy wszystko ulega zmianie. Wiele badań wykazało, że stres w małżeństwie może być szkodliwy dla ciała, serca i umysłu.

W jednym szczególnym badaniu przeprowadzonym w populacji 11 000 Duńczyków przez 11 lat stwierdzono, że ci z niezmiernie wymagającymi partnerami mieli o 50% – 100% wyższe ryzyko wczesnej śmierci niż ci, którzy żyli spokojniej.

Czy zgadzasz się, że kontrolowanie przez żony może pomóc ich mężczyznom żyć zdrowiej i dłużej?

Źródła: brightside.me, www.medme.pl
Fotografie: Facebook , Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij