×

Kontakt z obcą cywilizacją może być niebezpieczny. Ekspert ostrzega przed UFO

Kontakt z obcą cywilizacją to pojęcie, które jeszcze do niedawna kojarzyło się wyłącznie z filmami typu science-fiction. Na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się jednak sporo dowodów przemawiających za tym, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie. Najważniejszymi są słowa potwierdzenia ze strony Pentagonu oraz NASA.

Inne cywilizacje istnieją

Każdy człowiek choć raz w życiu zadał sobie pytanie odnośnie tego, czy w kosmosie mogą istnieć również inne istoty człekokształtne. Już tysiące lat p.n.e. m.in. na tabliczkach sumeryjskich starożytni zapisywali historie, wskazujące na kosmiczny rodowód człowieka. Nie wiedzieć czemu, przez setki lat naukowcy ignorowali tę ścieżkę i nie starali się dociekać czy w kosmosie istnieją podobne do nas stworzenia. Dopiero XX wiek i towarzyszący mu rozwój technologii sprawiły, że badanie zjawisk niewyjaśnionych stało się możliwe. Pojawiające się na polach tajemnicze piktogramy oraz widoczne na niebie kule światła dały ludziom do myślenia i ufologia zaczęła się dynamicznie rozwijać.

Niedawno amerykański rząd opublikował uznane za autentyczne nagrania, które przedstawiają poruszające się z ogromną prędkością niezidentyfikowane obiekty latające. Na materiałach widać, że kształt statków przypomina spłaszczony dysk, czyli model, który od lat funkcjonuje w zbiorowej świadomości. Eksperci uważają jednak, że powinniśmy być bardzo ostrożni z ewentualnymi kontaktami z „obcymi”, ponieważ nie znamy ich intencji. Były redaktor „Nature”, Mark Buchana jest zdania, że nie warto spieszyć się z podjęciem dialogu z kosmitami.

Powinniśmy się cieszyć, że nie ma jeszcze żadnych dowodów na kontakt obcymi cywilizacjami. Próba komunikacji z istotami pozaziemskimi może być dla nas niebezpieczna.

Kontakt z obcą cywilizacją

W opinii specjalisty znajdujemy się już na tak zaawansowanym etapie poszukiwania obcych, że lepiej byłoby zachować większą ostrożność.

Poszukiwanie kosmitów osiągnęło taki poziom zaawansowania technologicznego i związanego z nim ryzyka, że wymaga ścisłej regulacji na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Ekspert uważa, że powinny zostać powołane odpowiednie instytucje, specjalizujące się w dialogu międzygalaktycznym. Mark Buchan zakłada bowiem, że obce cywilizacje, które znajdują się poza Układem Słonecznym, prawdopodobnie są o wiele lepiej rozwinięte niż my. Dowodem przemawiającym za tą tezą jest stosunkowo młody wiek naszego układu. Buchan ostrzega, że eksplorując kosmos narażamy się na niebezpieczeństwo napotkania cywilizacji, która będzie nastawiona wrogo w stosunku do nas.

Mądrzej jest po prostu poczekać.

Poważnym problemem jest także brak międzynarodowych regulacji, które przewidywałyby sposób postępowania na wypadek spotkania „obcych”. Naukowiec wspomniał słowa Stephena Hawkinga z 2017 roku, który radził, aby nie postępować pochopnie.

Pewnego dnia możemy odebrać sygnał z takiej planety, ale powinniśmy być ostrożni w odpowiadaniu. Spotkanie z zaawansowaną cywilizacją mogłoby być jak spotkanie rdzennych Amerykanów z Kolumbem.

Polska jest strategicznym miejscem, jeśli chodzi o przygotowanie do kontaktu z kosmitami. Właśnie w naszym kraju przez wiele lat miały miejsce obserwacje zjawisk ufologicznych. W położonym na Kujawach Wylatowie pojawiały się pozaziemskie obiekty latające, a na polach pszenicy powstawały skomplikowane znaki.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij