×

Koniec ze zmianą czasu. Już niedługo przestaniemy przestawiać swoje zegarki

Już od jakiegoś czasu trwają dyskusje na temat zaprzestania zmiany czasu. Jak się okazuje, w końcu zapadła polityczna decyzja reprezentacji obywateli wszystkich krajów UE. Komisja Europejska zapowiedziała, że w najbliższym czasie przedstawi propozycję w sprawie zmiany dyrektywy dotyczącej czasu letniego we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej. Wszystko wskazuje na to, że koniec przestawiania zegarków i zmiany czasu nadchodzi wielkimi krokami!

Decyzję podjęło miliony Europejczyków

Trzeba wziąć pod uwagę, że 4,6 mln Europejczyków wzięło udział w konsultacjach publicznych. Rezultat tych konsultacji jest bardzo jasny 84 proc. z nich chce zniesienia zmiany czasu. Polityczna decyzja została podjęta, trzeba się wsłuchiwać w głos Europejczyków – powiedział Winterstein na konferencji prasowej

Większość osób jest za tym, aby czas nie był zmieniany

Statystyki badań mówią same za siebie. Ponad 75 procent respondentów przejście z czasu letniego na zimowy i na odwrót uważa za „bardzo negatywne” albo „negatywne” doświadczenie. Większość z nich argumentowała to złym wpływem na zdrowie, brakiem oszczędności energii, a także wypadkami drogowymi, na które także według nich miała wpływ zmiana czasu.

Może Cię zainteresować

zamknij