×

Uczniowie nie pójdą już więcej do szkoły? Naukowcy ostrzegają przed początkiem września

Kilka dni temu rozpoczęły się długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. Po całym roku szkolnym dwumiesięczny wypoczynek wydaje się być dla nich jak najbardziej wskazany. Okazuje się jednak, że mogą już nigdy więcej nie wrócić do szkoły. Jak to możliwe? Otóż stoi za tym niepokojąca przepowiednia naukowców. Przepowiednia, która dotyczy istnienia nas wszystkich.

Asteroida, która może zagrażać naszemu istnieniu

Jedni powiedzą, że to kolejna „głupia przepowiednia”, inni, że lepiej mieć się na baczności i przygotować na najgorsze. Już na początku przyszłego roku szkolnego dojdzie bowiem do bardzo niepokojącego zjawiska. Zdarzenia, które będzie można zaobserwować na niebie. Pojawi się na nim asteroida 2006 QV89, która jest uważana przez NASA za „potencjalnie niebezpieczną”. Według wyliczeń ciało niebieskie ma znaleźć się w pobliżu naszej planety już 9 września bieżącego roku.

Czy faktycznie mamy się czego obawiać?

I tak i nie. Nawet, jeśli dojdzie do zderzenia asteroidy z Ziemią, prawdopodobnie nie doprowadzi ona do końca świata, ale z pewnością do katastrofy naturalnej – o ile nie uderzy w obszar gęsto zaludniony.

Kosmiczny obiekt pędzi z prędkością 44 000 km/h i ma średnicę 40 metrów – alarmuje wprost.pl

Na szczęście naukowcy uspokajają

O ile jeszcze do niedawna ryzyko były w jakimś stopniu prawdopodobne, dzisiaj już niemal pewne jest, że obiekt do nas nie dotrze, choć przeleci niepokojąco blisko naszej planety.

To jednak nie koniec…

Naukowcy nie wykluczają możliwości uderzenia obiektu z kosmosu w naszą planetę w odległej przyszłości. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj asteroida Bennu, która swoimi rozmiarami znacznie przewyższa wspomnianą wcześniej 2006 QV89. Nieoficjalnie mówi się, że najbliżej Ziemi będzie ona w 2135 roku, choć bardziej prawdopodobna data to okres pomiędzy 2175 a 2196 rokiem.

Uderzenie asteroidy w Ziemię doprowadziłoby do śmierci większości organizmów żywych na naszej planecie, gdyż siła wybuchu byłaby równa eksplozji trzech miliardów ton materiałów wybuchowych. Mogłaby być to powtórką ze zderzenia asteroidy z Ziemią przed 66 milionami lat – czytamy na wprost.pl

Oczywiście i w tym przypadku ryzyko, że asteroida uderzy prosto w Ziemię, jest bardzo niewielkie – szacuje się, że wynosi ono 1 do 2700.

Wiele wskazuje więc na to, że póki co wciąż możemy spać spokojnie.

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować