×

Koniec obowiązku noszenia maseczek w Polsce! Znamy już prawdopodobny termin

Wszystko wskazuje na to, że koniec obowiązku noszenia maseczek w Polsce (nawet w zamkniętych pomieszczeniach) zbliża się wielkimi krokami. Dziennikarze Interii ustalili, kiedy możemy pożegnać to obostrzenie. Prawdopodobnie zostało już tylko kilka dni!

Koniec obowiązku noszenia maseczek w Polsce!

Podjęcie tej decyzji było wielokrotnie przekładane, co jednych cieszyło, innych martwiło. W końcu, w połowie marca tego roku, minister Adam Niedzielski oznajmił w mediach, że zarekomendował premierowi zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust, a także nakładania kwarantanny i izolowania.

Ta informacja była szeroko komentowana przez ekspertów. Niektórzy podkreślali, że nie jest to odpowiedni moment na podejmowanie takich decyzji, ponieważ do Polski napłynęło ponad 2 miliony uchodźców, a na tym jeszcze nie koniec…

Jednak wszystko wskazuje na to, że mimo wątpliwości decyzja została już podjęta. Już wkrótce pożegnamy maseczki ochronne!

Koniec noszenia maseczek w Polsce
Pixabay

Znoszenie restrykcji w Polsce. Od kiedy?

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z mediami przyznał, że podjęcie ostatecznej decyzji to właściwie formalność, pozostaje tylko kwestia ustalenia konkretnej daty.

Myślę, że ta rekomendacja zaraz wejdzie w życie. Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenia terminu

– oznajmił w Radiowej Trójce rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego.

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy Interii wynika, że maseczki będą nieobowiązkowe już od przyszłego tygodnia – prawdopodobnie od poniedziałku 28 marca!

Przypomnijmy, wcześniej jako prawdopodobną datę zniesienia obowiązku zakrywania nosa i ust w zamkniętych pomieszczeniach wskazywano 1 kwietnia. Ostateczna decyzja należy do Rady Ministrów. Poznamy ją już dzisiaj.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij