×

Pod blokiem w Szczecinie zebrali się ludzie. Byli zachwyceni koncertem

Epidemia koronawirusa sprawiła, że większość wydarzeń kulturalnych zostało odwołanych lub przesuniętych na inny termin. Aby umilić czas sąsiadom kilku szczecińskich muzyków zorganizowało koncert na balkonie. Mieszkańcy byli zachwyceni!

Darmowy koncert

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż się rozwija i nic nie wskazuje na to, aby miała się szybko skończyć. Wczoraj w kraju odnotowano aż 545 nowych zakażeń. Ludzie, a w szczególności mieszkańcy bloków bardzo źle znoszą przedłużającą się izolację. Piękna pogoda za oknem zachęca do spacerów, a jednak nie można z niej w pełni korzystać. W efekcie, coraz częściej dochodzi do eskalacji frustracji u zamkniętych w czterech ścianach ludzi, co objawia się agresją, chorobami psychicznymi i przemocą.

Jednym z najprostszych i stosunkowo skutecznych sposobów na oderwanie się od smutnej rzeczywistości jest słuchanie muzyki. Stąd właśnie pojawił się pomysł, aby za darmo podzielić się odrobiną sztuki ze zmęczonymi przymusowym siedzeniem w domu, mieszkańcami Szczecina. W sobotę około godziny 17:00 z balkonu Ireneusza Nawrotka popłynęły melodie popularnych, polskich piosenek. Koncertu można było słuchać na ulicy Brązowej. Tłum ludzi zgromadził się pod blokiem, naturalnie zachowując wymagany dystans i wspólnie z artystą cieszył się z miłych, muzycznych chwil.  Równocześnie, przy ul. Śląskiej Maciej Musiał, skrzypek Szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza oraz West Side Sinfonietta zagrał dla sąsiadów największe hity muzyki klasycznej. Możliwe, że wkrótce więcej muzyków pójdzie w ślady odważnych Szczecinian i podzieli się swoją twórczością z otoczeniem. Nie możemy się doczekać!

Źródła: www.fakt.pl, gs24.pl
Fotografie: Facebook.com, imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij