×

Komunia córki Mateusza Morawieckiego. Premier wywołał tam spore poruszenie

Komunia córki Mateusza Morawieckiego odbyła się w miniony weekend. Premier był tak bardzo zapracowany tzw. „nowym ładem”, że ledwo zdążył na wyjątkową uroczystość. Jego obecność wywołała poruszenie wśród zgromadzonych.

Walka z kryzysem

15 maja był bardzo ważnym dniem dla premiera, Mateusza Morawieckiego. Właśnie w tym dniu polityk ogłosił nowy program Prawa i Sprawiedliwości, zmierzający do ustanowienia tzw. Polskiego Ładu.

Mateusz Morawiecki poinformował o nowym programie politycznym zmierzającym do zapobiegnięcia skutkom kryzysu wywołanym przez trwające od miesięcy zamknięcie gospodarki. Niestety nie wszystkim podobają się nowe rozwiązania proponowane przez rządzących. Okazuje się bowiem, że niektórzy Polacy mogą sporo stracić na modyfikacjach podatkowych.

Tymczasem wicepremier Jarosław Gowin twierdzi, że zmiany będą korzystne aż dla 90 procent społeczeństwa. Z kolei wiceminister funduszy Waldemar Buda w wywiadzie dla Polsat News mówił:

Wszystko zależy od tego, jakie segmenty weźmiemy pod uwagę. Pamiętajmy, że cześć społeczeństwa podatku PIT nie płaci w ogóle, np. osoby młode. Jeśli weźmiemy więc pod uwagę ogół społeczeństwa, to możemy mówić o dwóch trzecich. Jeśli tylko płatników podatków, to 90 proc.

W dniu ogłoszenia nowego ładu, zaczęły również obowiązywać zmienione przepisy sanitarne. Odtąd nie ma już konieczności zakrywania twarzy na powietrzu.

Zaledwie dwie godziny po zakończeniu jakże ważnej dla Polski konferencji, premier zmierzał już do kościoła, aby uczestniczyć w I Komunii Świętej swojej córki.

komunia córki Mateusza Morawieckiego 2
Facebook

Komunia córki Mateusza Morawieckiego

Zaraz po zakończeniu konferencji premier wyruszył w drogę na rodzinną uroczystość. Dziennikarzom udało się ustalić, że premier dosłownie na styk dotarł do kościoła przy ul. Włodarzewskiej. Niewiele brakowało, aby jego spóźnienie zauważyła reszta rodziny.

Premier dotarł na miejsce rządowym autem. Pomimo tego, że wszyscy starali się zachować dyskrecję, okazało się to niemożliwe. Zaraz po tym, jak wysiadł z samochodu, otoczył go krąg dzieci, pragnących zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Morawiecki wraz z bliskimi świętował Pierwszą Komunię swojej córki. Ceremonia zachwyciła przepychem wszystkich uczestników. Po jej zakończeniu premier składał swojej córce Madzi życzenia. Był też czas na rozmowy z pozostałymi zebranymi. Później wszyscy udali się na przyjęcie komunijne, które było okazją do rozmów w rodzinnym kręgu.

komunia córki Mateusza Morawieckiego 3
Facebook

Polski Ład

Jedną z najważniejszych zmian, związanych z nowym ładem jest podwyższenie kwoty wolnej od podatku. W zapisach możemy przeczytać, jak będą wyglądały nowe stawki.

Przy wyższej kwocie wolnej i wyższym progu będziemy mieć do czynienia z dwiema wyższymi stawkami podatkowymi – tj. odpowiednio 24,75 proc. i 39,75 proc., co czyni stawki podatkowe w Polsce bardzo wysokimi. Brak odliczenia składki zdrowotnej spowoduje zniwelowanie korzyści dla osób średnio zarabiających oraz wyższe obciążenia dla osób lepiej zarabiających.

Czas pokaże czy zmiany pozwolą polskiej gospodarce wrócić na dawny tor, tym bardziej, że już za pół roku czeka nas 4 fala epidemii. 

komunia córki Mateusza Morawieckiego 5
Pixabay

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij