×

Kompromitacja Krystyny Jandy na Facebooku. „Następny raz będzie za 2 000 lat”

Kompromitacja Krystyny Jandy, która od dawna jest aktywna w mediach społecznościowych. Ta aktywność często wzbudza spore kontrowersje. Tym razem, post aktorki został wyśmiany przez internautów.

Aktorka na Facebooku

Co ciekawe, profil aktorki na Facebooku wielu osobom bardziej kojarzy się z działalnością polityczną, niż artystyczną. Nie jest tajemnicą, że Krystyna Janda należy do zagorzałych przeciwników partii rządzącej. A głównym celem dodawanych przez nią postów na Facebooku, często jest… po prostu wyśmianie lub wyrażenie sprzeciwu wobec Prawa i Sprawiedliwości.

Tym razem burza w sieci rozpętała się jednak z innego powodu.

Kompromitacja Krystyny Jandy
Facebook/a>

Kompromitacja Krystyny Jandy

Aktorka postanowiła, że podzieli się obrazkiem następującej treści:

W tym roku wszyscy jesteśmy w jednym wieku. To jest raz na tysiąc lat. Twój rok urodzenia + twój wiek w tym roku = 2020. Następny raz będzie za 2 tysiące lat. Niesamowite.

Jeśli ten post miał być żartem, Janda powinna to wyraźnie zaznaczyć, ponieważ i post, i autorka, stali się obiektem licznych żartów.

Dopiero po kilku godzinach Krystyna Janda dodała opis o treści: „I jak co roku”. Co również nie umknęło uwadze bacznych komentatorów:

Kompromitacja Krystyny Jandy
Facebook

Internauci nie zawiedli

Trzeba przyznać, że w przypadku wpadek celebrytów w siei, internauci reagują wyjątkowo sprawnie. Tak było i tym razem. Pod postem pojawiło się wiele zabawnych, ironicznych, ale i kpiących gifów oraz komentarzy. Jeden z komentujących pisze:

To rzeczywiście niesamowite. Powinna Pani zostać zgłoszona do nagrody Nobla z matematyki

Komentarzy wieszczących nagrodę Nobla jest więcej:

Jest szansa na pierwszy w historii nobel z matematyki i może to będzie Polka. Trzymam kciuki pani Krystyno

Nie ma wątpliwości, że post na nowo przypomniał postać Krystyny Jandy, ale czy o taką sławę chodziło?

Chryste Panie:( i naprawdę uważa się Pani za elyte 3 RP ? Toż to taka innowacja, jak długo prowadziła Pani wyliczenia, żeby dojść do takiej teorii?

Inny internauta podsumowuje sytuację dość gorzko:

Chyba głupota jest w modzie – i dzięki temu zostaje się na piedestale gwiazd – jak siostry Godlewskie doslownie… mam nadzieje ze to tylko ktos z marketingowcow Pani Krystyny a nie ona sama napisala…

Trudno przypuszczać, by taki post został dodany przez speca od PR lub marketingu. Ale czy to możliwe, by aktorka dodała go osobiście? Jedno jest pewne, profil na Facebooku, na którym umieszczono kompromitującą grafikę to „oficjalna, autoryzowana strona Krystyny Jandy. Zamieszczane teksty są często przedrukami z oficjalnego bloga artystki”.

Trochę śmieszno, trochę straszno

Sam obrazek sprawia wrażenie, jakby jego autorem była osoba niedojrzała. Poza tym, że post nie ma żadnej wartości merytorycznej, w formie zachwytu przedstawia… najbardziej banalną oczywistość. „Ciekawostka” wynika z podstawowych praw matematycznych: rok urodzenia oraz wiek danej osoby zawsze w rezultacie dają bieżący rok.

Kompromitacja Krystyny Jandy
Facebook
Źródła: Facebook.com, www.wprost.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij