×

Jurek Owsiak wraca do bycia prezesem WOŚP. W sieci dosłownie wrze

W minioną niedzielę w czasie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do bestialskiego ataku na prezydenta Gdańska. 27-letni Stefan W. zadał niczego niespodziewającemu się włodarzowi trzy ciosy nożem. Niestety, Paweł Adamowicz zmarł drugiego dnia w szpitalu.

Rezygnacja Jurka Owsiaka

W związku z tym tragicznym wydarzeniem zwołano specjalną konferencję prasową. W jej czasie Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa w fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Zrobił to ze łzami w oczach. Mówił jednak nie tylko o tym, że rezygnuje, ale także i o szerzącej się nienawiści, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Podkreślił, że powinna być ona ucinana już w zarodku, gdy kiełkuje, chociażby w wulgarnych słowach w internecie.

Internauci błagali, aby tego nie robił

Po wystąpieniu Jurka w sieci wybuchła panika i rozpoczęły się prośby o to, aby tego nie robił. Powstały m.in. hasztagi #MuremZaOwsiakiem i #Jurekzostań. Internauci mieli nadzieję, że uda im się namówić Jerzego Owsiaka do zmiany swojej decyzji. I mieli rację! Udało się! Jurek Owsiak tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza zamieścił w mediach społecznościowych emocjonalne oświadczenie. Prośby internautów, gwiazd i znanych osób przyniosły rezultat!

Wraca do kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pozostanie jej prezesem

Komentarze po ogłoszeniu decyzji

Decyzja o powrocie Jurka do bycia prezesem WOŚP, tak samo jak i ta o odejściu, wywołała całą lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. W czasie gdy większość z nich wyraża radość, znajdują się i takie, które nie do końca… Są osoby, które uważają, że Jurek wybrał niezbyt fortunny moment na ogłoszenie swojej decyzji.

Bardzo się cieszymy, a Wy? ❤

Może Cię zainteresować

zamknij