×

Kolejny wpis Barbary Kurdej-Szatan o uchodźcach. „Gorzej niż w więzieniu”

Kolejny wpis Barbary Kurdej-Szatan o uchodźcach. Tym razem aktorka postanowiła rozpowszechnić historię 13-letniej Tibii, która znajduje się w ośrodku dla cudzoziemców. Dziewczynka jest zrozpaczona i przerażona. Podobno rozpoczęła także strajk głodowy.

Bardzo emocjonalny wpis aktorki

Wpis Barbary Kurdej-Szatan o strażnikach granicznych był pełen przekleństw i obrażał mundurowych. I z pewnością zostanie z nią na długo. Jego echa wciąż nie milkną. Teraz, gdy kolejny raz wypowiada się na temat uchodźców, znów media odnoszą się do niego. Przypomnijmy jego treść:

K*****aaaaaa! Co tam się dzieje! To jest k**** ‘Straż Graniczna’? ‘Straż’? To są maszyny bez serca, bez mózgu, bez NICZEGO! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! K**** jak tak można! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę! Mordercy!

Oczywiście aktorka bardzo szybko zorientowała się, że przesadziła i go usunęła. Później pokrętnie przepraszała, jednak na niewiele się to zdało. Wywołała prawdziwą burzę nie tylko w sieci.

Z powodu wulgarnych słów i nazwania funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami” straciła zatrudnienie w TVP. Poinformował o tym sam Jacek Kurski. Straciła też kilka kontraktów. Mówiono nawet, że inni aktorzy mają do niej żal, ponieważ i oni stracili przez nią pracę. To jednak okazało się być nieprawdą.

Kolejny wpis Barbary Kurdej-Szatan o uchodźcach

To, co się stało, nie sprawiło, że Barbara przestała wypowiadać się na tematy związane z kryzysem na granicy. Tym razem w relacji na Instagramie udostępniła post dotyczący 13-latki z Iraku.

Irakijka Tiba, która trafiła do ośrodka dla cudzoziemców, bardzo źle znosi izolację. Według „Gazety Wyborczej” dziewczynka miała podjąć nawet strajk głodowy. Los 13-latki poruszył Barbarę Kurdej-Szatan, dlatego aktorka postanowiła podzielić się tą historią ze swoimi fanami.

Kolejny wpis Barbary Kurdej-Szatan o uchodźcach
Instagram

Na instagramowym profilu „Podróżnych ugościć” pojawił się apel o rozpowszechnianie historii 13-latki oraz o pomocy jej i osobom, które znajdują się w podobnej sytuacji.

Niech cała Polska i cały świat usłyszą słowa wspaniałej i dzielnej Tiby. Nasze kochane osoby @tumarianina oraz @zxlifeofmyownxz z @podroznychugoscic_pl zajmują się od dłuższego czasu dramatyczną sprawą 13-letniej bohaterki Tiby. Dziś został opublikowany list dziewczynki skierowany do polskiego rządu i społeczeństwa na łamach @gazeta_wyborcza w druku, online, a także osobiscie odczytany przez Adama Michnika. Jako społeczeństwo okażmy swoja niezgodę na to, by dzieci trafiały do ośrodków detencyjnych, w których wg raportów RPO, panują gorsze warunki niż w więzieniu. Czytajcie list Tiby i udostępniajcie go, niech dyskusja na temat łamania praw dziecka i rodziny będzie na ustach wszystkich. Nie godzimy się na to by w kraju, w którym tyle mówi się o wartości rodziny, działy się tak haniebne rzeczy – rozdzielanie rodzin, umiejscawianie dzieci w SOCach i łamanie praw człowieka

– czytamy we wpisie udostępnionym na InstaStory przez Kurdej-Szatan.

Źródła: www.instagram.com, www.instagram.com, www.radiozet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij