×

Kolejne obostrzenia w Polsce w związku z koronawirusem? Rząd ma ogłosić decyzje

Kolejne obostrzenia w Polsce w związku z pandemią koronawirusa. Już w ten czwartek, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, rząd ogłosi nowe decyzje w tej sprawie. Zapowiedział to rzecznik rządu Piotr Müller.

Kolejne obostrzenia i zakazy

Piotr Müller, rzecznik rządu rozmawiał z Polskim Radiem 24. Zapewniał, że wszelkie decyzje odnośnie kolejnych obostrzeń i zakazów w Polsce zostaną przekazane w najbliższy czwartek, czyli 9 kwietnia.

Niemal pewne jest przedłużenie przerwy w działalności szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych – przynajmniej do 3 maja. W czwartek powinna zapaść także decyzja w sprawie egzaminów i matur.

Jak powiedział Piotr Müller:

Wszystkie informacje w zakresie dalszych obostrzeń w kontekście świąt wielkanocnych i tego co się będzie działo po świętach, w tym dotyczące działalności szkół i egzaminów zostaną ogłoszone w czwartek

Większość dotychczasowych nakazów obowiązuje do okresu Świąt Wielkanocnych. Rzecznik rządu dodał jednak, że:

Chodzi o to czy obecne obostrzenia będą kontynuowane i w jakiej formie. To jest kwestia przedłużenia aktualnych restrykcji, a nie wprowadzania nowych. Trwają dyskusje na temat szczegółów w ramach rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Obowiązek noszenia maseczek

Ogólna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 5 000. Zmarło 136 chorych na Covid-19. Jednak nowych przypadków wciąż przybywa, w tym tzw. „bezobjawowych zakażonych”.

W związku z tym minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że idziemy w kierunku wprowadzenia zaleceń, bądź nawet obowiązku noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Być może, to również zostanie ogłoszone w czwartek? Dowiemy się już jutro.

Należy pamiętać o najważniejszych zasadach związanych z koronawirusem. Ciepła woda i mydło, to najbardziej skuteczny sposób walki z nim.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować