×

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce! Jest też 40 nowych przypadków zakażenia

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce! Smutną wiadomość przekazało Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera. Potwierdzono również nowe przypadki zakażenia. W sumie mamy ich już 884!

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w mediach społecznościowych, że w szpitalu w Cieszynie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem.

To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Dodano również wyjażnienie:

Pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego.

Nowe przypadki koronawirusa

Ponadto, potwierdzono pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych kolejne 40 przypadków zakażenia. Niemal wszystkie dotyczą województwa mazowieckiego.

Oznacza to, że w sumie wykryto 884 przypadki koronawirusa w Polsce, z czego aż 135 tylko w ciągu dzisiejszego dnia.

Kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa

Dzisiaj premier Morawiecki poinformował o nowych restrykcjach, które zostają wprowadzone do co najmniej 11 kwietnia. Dotyczą zakazu wychodzenia z domu i sposobu przemieszczania się. Przekonywał, że tylko takie działania pomogą nam zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa i wrócić do „normalności”.

Również pobyt w szpitalu podczas epidemii jest trudny, zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów. Placówki wprowadzają bowiem zakaz odwiedzin, nawet rodziców kilkuletnich dzieci.

Czy takie rozwiązania są naprawdę konieczne?

Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować