×

Kolejna kolumna migrantów zmierza w kierunku polskiej granicy! Są nagrania

Niezależne media białoruskie alarmują: kolejna kolumna migrantów zmierza w kierunku polskiej granicy! Do sieci trafiły niepokojące nagrania z niedzieli. Widać na nich, jak grupa migrantów z plecakami przemieszcza się szosą w stronę przejścia granicznego.

„Duża próba sforsowania granicy”

Wczoraj straż graniczna podała, że strona białoruska przygotowuje się na dużą próbę forsowania granicy. Według relacji funkcjonariuszy, cudzoziemcy dostają instrukcje, sprzęt oraz gaz od białoruskich służb. Dochodzi do eskalacji napięcia i wielu niebezpiecznych incydentów. Migranci rzucają w stronę polskich służb m.in. kamieniami i gruzem.

W pobliżu koczowiska migrantów nieopodal granicy, służby pozostają w gotowości. Wkrótce może dojść do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń. Białorusini rozdają migrantom narzędzia i sprzęt, które w nocy mogą posłużyć do niszczenia zasieków.

Polscy pogranicznicy są przygotowani na prowokacje i liczą, że może do nich dojść w każdej chwili. Przez cały dzień reżim Łukaszenki zwoził dziś pod polską granicę kolejnych migrantów. Wśród tych, którzy już są na miejscu, rozsiewane były plotki o możliwości przejazdu do Niemiec

– informuje reporter RMF FM Roch Kowalski.

Kolejna kolumna migrantów niedaleko granicy

8 listopada przy polsko-białoruskiej granicy zjawiły się tłumy migrantów. Ok. dwa tysiące osób, pilnowanych przez białoruskich funkcjonariuszy, rozbiło obozowiska nieopodal zasieków. Od tej pory wciąż powtarzają się próby  nielegalnego przekroczenia granicy. Zdesperowani uchodźcy niejednokrotnie używają siły, by przedostać się do Polski. Regularnie powtarzają się prowokacje ze strony białoruskich służb.

Liczba migrantów rośnie, teraz media na Białorusi informują o nowej kolumnie, zmierzającej w stronę przejścia granicznego.

Do mediów społecznościowych trafiły nagrania, na których widać kolejną kolumnę migrantów, zmierzającą szosą w kierunku przejścia granicznego Bruzgi-Kuźnica Białostocka. Według Radia ZET, nagrania opublikowały w Telegramie m.in. niezależne portale Radio Swaboda i Zerkalo.io. Zdjęcia powstały prawdopodobnie w niedzielę.

Rząd w Warszawie przekazuje, że w pasie przygranicznym jest obecnie od 2 do 4 tys. migrantów. Co będzie dalej? Jakie będą losy tych ludzi?

Do połowy przyszłego roku na granicy z Białorusią ma stanąć stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym, a także wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora będzie miała 180 km długości i 5,5 m. wysokości. Natomiast na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij