×

Mama zabiera kilkumiesięczną córkę do kosmetyczki. Mija kilka sekund a dziewczynka potwornie płacze

Coraz więcej mam decyduje się na przekłucie uszu swoim małym córeczkom. Jednak wciąż jest to temat bardzo kontrowersyjny. Ma tyle samo zwolenników, ilu przeciwników… A Ty do jakiej grupy należysz?

Jeśli wciąż jesteś niezdecydowana, możesz obejrzeć filmik, który znajduje się poniżej. Na nim dokładnie widać, co właściwie dzieje się w czasie przekłuwania uszu takiemu maleństwu.

Wertując masę publikacji na ten temat natrafiliśmy na informacje o tym, że użycie pistoletu przy tym zabiegu może okazać się niebezpieczne. Pistolet robi to szybko i bardzo mocno, nie przebija tkanki, jak igła, a miażdży ją i rozrywa. Niestety, spowalnia to proces gojenia się ran. Innym argumentem przeciwników jest także to, że dziecko jest człowiekiem mającym swoje prawa, dlatego samo powinno zdecydować o tym, czy kolczyki w ogóle chce. Mówi się też o alergiach, na które dzieci stają się bardziej podatne w przyszłości (potwierdzają to wyniki badań alergologów z Collegium Medicum UJ w Krakowie).

Z kolei zwolennicy podkreślają, że takie malutkie dziecko uniknie traumy i nie będzie niczego pamiętać. W dodatku kolczyki u takich maluchów wyglądają naprawdę słodko…

Obejrzyjcie filmik i dajcie znać, jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Może Cię zainteresować

zamknij