×

Przymocował do drzewa ostre kolce, by robić krzywdę ptakom, które brudziły jego drogie auta

Czego nie zrobi człowiek, aby chronić swoje najcenniejsze przedmioty? Pewien mieszkaniec Clifton w stanie New Jersey, postanowił przymocować plastikowe kolce do drzew, aby odstraszyć niepożądane ptactwo.

Gałęzie drzew znajdują się nad drogimi samochodami

Kolce, które zazwyczaj służą do odstraszania ptaków przed budowaniem gniazd na parapetach lub w zakamarkach budynków, tym razem zostały przymocowane do gałęzi drzew, znajdujących się na prywatnym terenie. Właściciel posiadłości potwierdził, że zabezpieczenia mają na celu wyłącznie uchronić jego drogie BMW oraz Audi przed ptasimi odchodami. Sytuacja zmartwiła kobietę, która opisała sytuację na swoim Twitter’ze:

Wojna przeciwko dzikiej naturze: teraz ptaki nie mają pozwolenia na siedzenie na drzewach?! Kolce odstraszające gołębie zostały zauważone w Clifton. Czy ktoś kiedykolwiek widział coś takiego? Jak to możliwe, że to jest w ogóle dozwolone?!

Post Jennifer został udostępniony ponad 7 tysięcy, zebrał również 9 tysięcy komentarzy.

Internauci nie są zadowoleni z postawy właściciela posiadłości:

Brak mi słów!

Widzę, że osiągnęliśmy nowy poziom głupoty. Brawo!

Właściciel samochodów nie chce zrezygnować ze swojej metody

Mężczyzna chce pozostać anonimowy, jednak w rozmowie z mediami przyznał się, że kolce mają służyć odstraszeniu zwierząt, które notorycznie brudziły jego kosztowne auta.

To naprawdę duży problem. Ptasie odchody są wszędzie. Gołębie potrafią zrobić duży bałagan na samochodzie, a z jakiegoś powodu gromadzą się w tej okolicy.

Właściciel uważa, że jego zachowanie może zostać uznane za okrutne, jednak twierdzi, że w okolicy jest dużo innych drzew, gdzie ptaki mogłyby przebywać.

Próbowaliśmy innych metod, żeby wystraszyć stąd te zwierzęta, przyczepiliśmy też drewnianego ptaka do bramy, ale gołębie zdawały się go nie zauważać.

Mężczyzna sam przyznał się, że jego samochody są drogie, dlatego dziwi fakt, że jeśli stać go było na tak kosztowne pojazdy to dlaczego nie opłaci garażu, w którym auta byłyby bezpieczne?

A jakie jest Twoje zdanie w tej sprawie?

zamknij