×

Wygrał obiad w drogiej restauracji. Zamiast kobiety, zaprasza kogoś, kogo wstydziliby się jego koledzy

Użytkownik strony Reddit opowiedział historię, która trafia prosto w serce. Jakiś czas temu był w Las Vegas na konferencji. Jak wszyscy wiemy, to miejsce to raj dla hazardzistów. Codziennie ludzie tracą tam miliony, ale zdarza się, że komuś coś się uda wygrać. Pewnego dnia mężczyzna nie miał ochoty iść z kolegami z pracy na kolejnego drinka. Zdecydował, że sprawdzi, czy ma w życiu szczęście. Zagrał kilka razy w loterię i udało mu się wygrać uroczystą kolację dla dwóch osób. Nie decyduje się jednak wziąć na nią jednego ze swoich bogatych kolegów. Wybiera kogoś, kogo spotkał przed wejściem do budynku. Na kolację zaprasza bezdomnego Todda, który prosił o jedzenie parę minut wcześniej przed kasynem.

Okazało się, że Todd mieszka na ulicy od 30 lat. Był wzruszony i naprawdę szczęśliwy, gdy usłyszał, że zje w tak pięknym miejscu.

Widziałem w jego oczach radość. To była moja nagroda. Każdy zamówił to na co miał ochotę. Siedzieliśmy przy jednym stole – równi sobie. To uczucie, którego bezdomni nie mogą doświadczyć zbyt często. Zaprosiłem Todda na kolację, bo miałem taką wewnętrzną potrzebę, aby uszczęśliwić kogoś, kto ma gorzej ode mnie. Mam nadzieję, że to zainspiruje innych ludzi do działania.

Polecane

Może Cię zainteresować