×

Dantejska scena we Wrocławiu. Zamaskowany mężczyzna kopną kobietę w brzuch

Kobieta została brutalnie pobita podczas protestu. Grupa zamaskowanych mężczyzn napadła na nią i zadała dotkliwe ciosy w brzuch. Nagranie z protestu jest wstrząsające.

Szokujące nagranie

Protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji trwają nie tylko w Warszawie, ale również w pozostałych miastach. Wśród demonstrantów nie brakuje osób poszukujących sposobności do bijatyk. We Wrocławiu miało miejsce kilka przerażających incydentów. W środę uczestnicy zgromadzenia oraz dziennikarze zostali pobici przez zamaskowane grupy mężczyzn. Do sieci wyciekło nagranie, na którym widać, jak w pobliżu Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Traugutta grupa zamaskowanych mężczyzn atakuje uczestników protestu. Artysta posługujący się pseudonimem Pan Ząbek, który udostępnił nagranie opisał to wydarzenie słowami:

28.10.2020 we Wrocławiu w trakcie „Strajku Kobiet”, na demonstracji pojawiło się około 40 zamaskowanych mężczyzn, którzy napadli i pobili kilku uczestników protesty, w tym dziewczynę.

Jego zdaniem za taki obrót rzeczy odpowiedzialność spoczywa na prezesie PiS.

Zajście to możemy zawdzięczać Jarosławowi Kaczyńskiemu, który nawoływał do obrony kościołów i do użycia wszelkich koniecznych sposobów by tego dokonać. Panie Jarosławie, nie zatrzymasz przy pomocy kopniaków i pięści, tej kuli śnieżnej, którą sam ulepiłeś.

Kobieta została brutalnie pobita podczas protestu

Na udostępnionym na YouTube nagraniu widać grupę groźnie wyglądających nacjonalistów, którzy wywołują szarpaninę z uczestnikami protestu. Filmik pokazuje, jak jeden z mężczyzn unosi wysoko nogę i z całej siły kopie w brzuch manifestującą kobietę. Osoba, która była osobiście na marszu powiedziała w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”, jak dokładnie wyglądały te wydarzenia.

Ludzie uciekali w popłochu, panował straszny chaos i zostałyśmy zapędzone w jedną z bocznych uliczek obok. Tam po raz kolejny ludzie zaczęli uciekać i ostatecznie znalazłyśmy się w bardzo ciemnej i małej uliczce z dosłownie kilkoma kobietami z demonstracji.

Kobieta wspomina, że niemal cudem udało jej się uciec przed narodowcami.

Grupa narodowców wciąż szła za nami, ale już nie atakowali. Udało nam się uciec, a oni kopniakiem otworzyli drzwi do jednej z kamienic i wbiegli do niej w kilkadziesiąt osób, krzycząc „nie rozdzielamy się, trzymamy się w grupie!

Za pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy wyznaczono wysoką nagrodę pieniężną. Stowarzyszenie wroclawdlademokracji.pl opublikowało na Facebooku post w tej sprawie. Wysokość nagrody wzrosła już do 3 tysięcy złotych.

Ogłaszamy 2000 zł nagrody za wskazanie tego damskiego boksera, który kopię z całym impetem w brzuch kobietę!

Zobacz film z tego okropnego zdarzenia:

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: YouTube, Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij