"Kobieta z brodą" - tak o nim pisały media. Co dzisiaj słychać u Conchity Wurst?

  "Kobieta z brodą" - tak o nim pisały media. Co dzisiaj słychać u Conchity Wurst?

  Thomas Neuwirth, znany jako Conchita Wurst, był gwiazdą Eurowizji w 2014 .
  Thomas Neuwirth, znany jako Conchita Wurst, był gwiazdą Eurowizji w 2014 .
  Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
  31.03.2024 14:43

  W roku 2014, niedługo po występach na scenie Eurowizji, wszyscy mówili o nim. Jego niesamowity głos wzbudził zachwyt, a wygląd wywołały liczne kontrowersje. Kim dzisiaj jest Thomas Neuwirth, znany na całym świecie jako Conchita Wurst?

  Niewątpliwie Eurowizja w 2014 roku była triufem Thomasa Neuwirtha. Austriacki reprezentant zyskał ogromną popularność dzięki swoim wyjątkowym zdolnościom wokalnym i niezwykłemu image'owi, dzięki czemu nie mógł przejść niezauważony. "Kobieta z brodą" – jak o nim pisały media na całym świecie – zgarnęła pierwszą nagrodę w konkursie, który jest jednym z ulubionych wydarzeń muzycznych w Europie. Co więc stało się z Conchitą Wurst po tym imponującym zwycięstwie?

  Co dzisiaj słychać u Conchity Wurst?

  Jego obecność na Instagramie śledzi współcześnie ponad 400 tys. osób. Artysta wciąż chętnie stosuje makijaż i nosi wyrazistą biżuterię, lecz eksperymenty z wizerunkiem rezerwuje głównie na występy. Przypomnijmy, że pomysł stworzenia alter ego przyszedł mu do głowy około 2011 roku, podczas podróży po Kolumbii.

  "Kobieta z brodą" dekadę później

  Poprzez przeistoczenie się w "kobietę z brodą", chciał zwrócić uwagę na problem dyskryminacji i nietolerancji, których sam doświadczył. Pseudonim Wurst odnosi się do niemieckiego wyrażenia "das ist mir Wurst", co interpretujemy jako "to mi obojętne".

  Conchita Wurst podczas rozmowy z TVN24 zasugerowała, że spotkała się z niezrozumieniem, dlaczego – mimo posiadania brody – nie może być drag queen. To zaskoczyło ją, że nawet w takiej społeczności napotkała na szufladkowanie. Ludzie powinni być tolerancyjni i otwarci. Widząc sprzeciw, postanowiła zostawić brodę, by poprzez nią coś przekazać. Podkreśliła, że chociaż nie wszyscy muszą ją kochać, powinni uszanować fakt jej istnienia i obecności.

  W 2019 roku na Instagramie Conchita zaczęła używać krótszej formy swojego pseudonimu - "Wurst", tłumacząc to chęcią eksperymentowania z bardziej męskim wyglądem. Często mogliśmy ją obserwować w naturalnych fryzurach i bez makijażu, gdzie prezentowała się zupełnie inaczej.

  Obecnie Thomas nie wzbrania się przed pokazywaniem w obu swoich odsłonach, z łatwością przeistaczając się z jednej w drugą. Nadal jest wierny swoim wartościom i zobowiązaniom, dążąc do walki z przejawami nietolerancji i dyskryminacji. W komunikacji w mediach społecznościowych ponownie identyfikuje się jako Conchita Wurst.

  Eksperymenty z wizerunkiem

  Neuwirth otwarcie wyznał, że jest nosicielem HIV. Wiele razy, jako Conchita, angażował się w inicjatywy wspierające osoby żyjące z wirusem, jak również te walczące z AIDS, podkreślając w 2018 roku, że będąc nosicielem wirusa HIV od wielu lat, nie pozwoli, aby ktokolwiek mógł go zastraszyć lub wywierać wpływ na jego życie. Dodał, że przez wiele lat wirus był u niego poniżej poziomu wykrywalności, co oznacza, że nie mógł go przekazać innym.
  Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość, gdzie będziemy na bieżąco dzielić się wywiadami i nowymi historiami. Zachęcamy do dołączenia i zapraszania znajomych. Oczekujemy na Was!

  Nierówna walka

  Jeśli masz jakieś wiadomości, zdjęcia lub filmiki, przesyłaj je do nas przez dziejesie.wp.pl.
  © Materiały WP
  Źródło artykułu:WP Kobieta
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także