Kategorie NewsyPolskaŻycie

Kobieta wyskoczyła z balkonu z 5. piętra. Chwilę wcześniej zginęła jej córka

W sobotę doszło do rodzinnego dramatu. Kobieta wyskoczyła z balkonu jednego z bloków w Warszawie. Targnęła się na życie, bo chwilę wcześniej w tragicznym wypadku samochodowym zginęła jej córka. Niestety, mimo błyskawicznej reakcji ratowników, jej życia nie udało się uratować.

Kobieta wyskoczyła z balkonu w Warszawie po śmierci córki

Do zdarzenia doszło w sobotę 7 września na warszawskim Bemowie. Najpierw, niedługo po godzinie 17:40 na skrzyżowaniu ulicy Człuchowskiej ze Świetlików doszło do wypadku. Saab zderzył się z elektrycznym BMW.

W wyniku wypadku kierowca wypożyczonego BMW stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w 49-latkę stojącą na przejściu dla pieszych. Kobieta wracała z zakupów. 49-latka została natychmiast przetransportowana do szpitala. Cały czas trwała jej reanimacja, jednak mimo wysiłków ratowników i lekarzy, jej życia nie udało się uratować.

karetka pogotowia
YouTube

Kobieta wyskoczyła z balkonu w Warszawie

Według doniesień portalu „Warszawa w Pigułce”, ta informacja całkowicie załamała matkę kobiety. Kiedy dowiedziała się o tragicznej śmierci córki, targnęła się na swoje życie. Rzuciła się z balkonu na 5. piętrze bloku przy ulicy Szeligowskiej na Bemowie. Mimo szybko podjętej akcji ratunkowej kobieta zginęła na miejscu. Teraz śledztwo w sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

radiowóz policji
Twitter

W czerwcu 39-latka zeskoczyła z 5. piętra z dzieckiem

To zdarzenie przywodzi na myśl czerwcowy dramat, który rozegrał się w Kilach. Wówczas 39-latka skoczyła z 5. piętra z dzieckiem. Kobieta razem z półrocznym synkiem weszła do 5-piętrowego bloku przy ulicy Winnickiej. Według ustaleń śledczych wyskoczyła przez barierkę i spadła razem z dzieckiem na sam dół klatki schodowej. Mieszkańcy bloku od początku byli pewni, że to nie mógł być wypadek. Budynek ma klatkę schodową w kształcie studni, a barierki są na tyle wysokie, że uniemożliwiają przypadkowy upadek. Prokuratura potwierdziła, że najbardziej prawdopodobną teorią jest ta o samobójstwie rozszerzonym.

blok przy ulicy winnickiej w kielcach
Imgur

Gdzie można znaleźć pomoc?

Jeśli jesteś w złym stanie psychicznym, pamiętaj, że możesz szukać pomocy. Jedną z możliwości jest zgłoszenie się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej (OIK), który znajdziesz w każdym większym mieście. Większość tych placówek jest czynna całą dobę. Oferują bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, nawet jeśli nie jesteś objęty ubezpieczeniem.

mężczyzna wyciągający rękę
Pexels

Innym rozwiązaniem jest zadzwonienie na telefon zaufania. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży jest czynny codziennie od 12:00. Wystarczy zadzwonić pod numer 116 111. Z kolei dorośli mogą skorzystać z Centrum Wsparcia, dostępnego pod numerem 800 70 22 22 oraz strony liniawsparcia.pl. Więcej stron, które oferują pomoc możesz znaleźć na stronie www.samobojstwo.pl.

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy