×

Kobieta skoczyła do skażonej wody w Odrze! Na miejsce natychmiast wezwano służby

Kobieta wskoczyła do Odry! Do dramatycznej sytuacji doszło nad rzeką w Głogowie (woj. dolnośląskie). Kobieta skoczyła z Mostu Tolerancji do zatrutej wody. Szczęśliwie o własnych siłach wyszła z Odry. Natychmiast przetransportowano ją do szpitala.

Kobieta wskoczyła do Odry. Co się jej stało?

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w czwartek 18 sierpnia tuż przed godziną 19. Świadkowie zawiadomili służby ratunkowe w Głogowie, że kobieta skoczyła z Mostu Tolerancji do Odry. Byli przerażeni tym, co się z nią stanie po kontakcie ze skażoną wodą. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano karetkę, ratowników WOPR oraz patrol policji.

Według portalu glogow.naszemiasto.pl tuż po skoku kobieta wyszła o własnych siłach z wody. Jak podają media, jej obrażenia nie były bardzo poważne. Jednak zabrano ją do szpitala na obserwację.

Woda w Odrze jest skażona. Najnowsze wyniki badań

Przypomnijmy, że aktualnie Odra jest poważnie skażona. Co więcej, ma też rekordowo niski poziom wody. Już od początku sierpnia masowo umierają w niej ryby oraz inne stworzenia. Aktualnie wciąż nie wiadomo, co spowodowało zatrucie wody. Pojawiają się jednak już pierwsze wyniki badań. Wczoraj Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa napisała na Twitterze, że z najnowszych badań wynika, iż przyczyną obecnej sytuacji są toksyczne algi.

Wyniki badań naszych ekspertów z Instytutu Rybactwa Śródlądowego wskazały obecność w wodzie z Odry mikroorganizmów (złotych alg). Ich zakwit może spowodować pojawianie się toksyn zabijających ryby i małże. Nie są szkodliwe dla człowieka

– mogliśmy wczoraj przeczytać na Twitterze pani minister Moskwy

Wcześniej przekonywano, że winny skażeniu Odry jest wysoki poziom zasolenia.

Źródła: glogow.naszemiasto.pl, www.o2.pl
Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x