×

Kobieta uciekła z kwarantanny i zgłosiła się na policję. Powód ucieczki zaszokował policjantów

Kobieta uciekła z kwarantanny, a następnie zgłosiła się na poznański komisariat. Jej historia zamurowała funkcjonariuszy. Powód, dla którego to zrobiła, nie mieści się w głowie.

Przyjechała z Niemiec

Kobieta niedawno wróciła z Berlina i została objęta kwarantanną domową. Jednak, jak donosi portal o2.pl, przez problemy rodzinne nie miała się gdzie podziać, bo bliscy nie chcieli jej przyjąć. Została więc skierowana do specjalnego ośrodka w Słubicach. Miała tam spędzić 14 dni. Jednakże po pierwszej nocy uciekła z ośrodka.

Podróżowała najpierw autobusem, a później przesiadła się do pociągu i dojechała do Poznania. W pierwszej kolejności zgłosiła się na komisariat z prośbą o pomoc i opowiedziała swoją historię. Zapewne, gdy funkcjonariusze poznali powód ucieczki, załamali się psychicznie…

Kobieta uciekła z kwarantanny

Według słów kobiety personel ośrodka był wobec niej niemiły i czuła się tam źle. Czarę goryczy przelał jednak posiłek. Uciekinierka jest bowiem zadeklarowaną wegetarianką, a na kolację dostała chleb… z kiełbasą. Twierdziła, że nie są to warunki kwarantanny odpowiednie dla niej i uciekła z ośrodka.

Kobieta spędziła noc na komisariacie, odseparowana od policjantów oraz osób postronnych. Zaś 19 marca została odwieziona konwojem policyjnym do Słubic, bo firma wynajęta do tego zadania przez urząd wojewódzki, nie wywiązała się ze zlecenia.

Rzecznik poznańskiej policji Andrzej Borowiak skomentował to w następujący sposób:

Niestety to prawda. Jak tak dalej pójdzie to nas wykończą. „Kobieta objęta kwarantanną zgłosiła się na komisariat na Jeżycach. Uciekła z wyznaczonego miejsca w Słubicach, bo jest wegetarianką, a dali jej kiełbasę”

Historia jednak na tym się nie zakończyła, bowiem cała sprawa została skierowana do sądu. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności za powodowanie ryzyka zagrożenia dla wielu osób.

Źródła: www.o2.pl, poznan.tvp.pl, dorzeczy.pl, www.stefczyk.info, poznan.wyborcza.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij