×

To zdjęcie zszokowało Internet. Ludzie nie mogą uwierzyć, że tak wyglądają kobiece piersi

Chyba nikt nie spodziewał się, że zwykłe zdjęcie gruczołów kobiecej klatki piersiowej może wywołać takie poruszenie. Okazuje się, że wiele osób nie tak wyobrażało sobie kobiece piersi, dlatego w sieci zawrzało. Najwidoczniej niektóre panie wolałyby nigdy nie zobaczyć tego zdjęcia.

Organizm człowieka to wspaniała maszyna

Ludzkie ciało jest niesamowite. Kiedy wydaje nam się, że wiemy o nim już wszystko, pojawiają się kolejne fakty, które zaskakują, zwłaszcza jeśli nie mamy wykształcenia medycznego. Dla przykładu, wiedzieliście, że pamięć ludzkiego mózgu ma pojemność, którą można porównać do 4 terabajtów na twardym dysku komputera? Albo, że ludzkie oko jest w stanie rozróżnić 10 milionów różnych barw?

Nie takie zwykłe zdjęcie

Ostatnio wiele osób było zaskoczonych pewnym zdjęciem. Niewielu użytkowników Twittera było świadomych, że właśnie tak wyglądają piersi kobiety, jeśli chodzi o ich anatomiczną budowę. Właśnie tam jedna z internautek zamieściła zdjęcie żeńskiego układu mięśniowego.

Skrajne reakcje

Chyba każdy wie jak wygląda męski układ mięśniowy. Jednak jeśli się nad tym zastanowić, rzeczywiście rzadko zdarza się, żeby gdzieś pojawił się obraz żeńskiego układu mięśniowego. Nic dziwnego, że zdjęcie błyskawicznie rozniosło się po Internecie i wywołało ogromne emocje.

Twitter

Jak widać, reakcje były bardzo skrajne. Niektórzy zachwycali się widokiem, a inni byli wręcz obrzydzeni:

Już nie chcę mieć piersi.

O nie. Mam przez to gęsią skórkę.

Jestem karmiącą matką i uważam, że to niesamowite!

Niektóre panie życzyły sobie nawet, żeby to „odzobaczyć”, ale na to już raczej za późno.

Twitter

Oczywiście, w poście nie obyło się też bez kwestii patriarchatu. Część kobiet była bardzo poirytowana, że w szkołach na biologii nie pokazuje się takich obrazów:

O tym, jak wygląda klatka piersiowa musiałam uczyć się na przykładzie mężczyzny, bo to zdjęcie jest dla mnie nowością. To ciekawe, że system edukacji jest tak patriarchalny. Nie powinnam dopiero w tym wieku odkrywać tego, jak rzeczywiście wygląda moje ciało

Wiedzieliście wcześniej jak wyglądają od wewnątrz kobiece piersi?

Może Cię zainteresować

zamknij