×

Kinga Rusin kłóci się z Zofią Klepacką tuż przed lokalem wyborczym. Wideo trafiło do sieci

Wczoraj cała Polska żyła wyborami do europarlamentu. W głosowaniu wzięło udział aż 43 proc. obywateli – to największa frekwencja w historii. Nie obyło się jednak bez sytuacji, które tego dnia zwróciły uwagę internautów. Okazuje się bowiem, że przed jedną z komisji wyborczych w Warszawie doszło do konfliktu pomiędzy Kingą Rusin, a Zofią Klepacką. Cała sytuacja została uwieczniona na nagraniu i wrzucona do sieci. Teraz kłótnia Rusin i Klepackiej jest szeroko komentowana przez internautów.

Obie panie już od jakiegoś czasu za sobą nie przepadały

O Zofii Klepackiej zrobiło się głośno za sprawą sporych osiągnięć sportowych, ale nie tylko. 33-latka ma bowiem mocno konserwatywne poglądy, czego dowodem była chociażby burza, którą wywołała tuż po tym, jak prezydent Rafał Trzaskowski wprowadził w Warszawie karty LGBT. Jej zachowanie potępiła wówczas Kinga Rusin. Teraz obie panie miały okazję się skonfrontować.

Kłótnia Rusin i Klepackiej

Wczoraj niespodziewanie panie trafiły na siebie w pod jednym z warszawskich lokali wyborczych, gdzie doszło do ostrej wymiany zdań. Wideo zarejestrowane przez medalistkę olimpijską w windsurfingu nie pokazuje początku kłótni. Z dalszej części nagrania dowiadujemy się jednak, że to Klepacka zarzuciła Rusin wyzywanie z drugiego końca ulicy. Prezenterka w odpowiedzi stwierdziła, że choć szanuje Zofię jako sportowca, nie podoba jej się publiczne szerzenie homofobicznych treści.

Nagranie trafiło w sieci za sprawą Klepackiej, jednak już zostało usunięte

Nie zapominajmy jednak o zasadzie, która mówi, że co raz pojawi się w sieci, nigdy z niej nie ginie. W myśl tego stwierdzenia wideo wciąż jest publikowane przez kolejne osoby. Obejrzeć je możesz poniżej.

Kinga Rusin odniosła się do całego zdarzenia w mediach społecznościowych

Kinga Rusin postanowiła odnieść się do całego zdarzenia. Treść wpisu prezenterki zamieszczamy poniżej.

Wyjątkowy dzień w wyjątkowym towarzystwie. Wchodząc do lokalu wyborczego minęłyśmy reprezentantkę Polski w windsurfingu, która ostatnio bardziej niż z wyczynów sportowych słynie z homofobicznych, agresywnych wypowiedzi, za które musiała nawet przeprosić swoją koleżankę z kadry (przeprosiny później odwołała). Jako medalistka Olimpijska powinna wiedzieć, że koła na fladze olimpijskiej symbolizują różnorodność i jedność ludzi. Skoro tak bardzo jej to nie pasuje to może nie powinna brać udziału w Igrzyskach? Podziwiam za wyniki sportowe, ale wstyd mi że osoba która reprezentuje nasz kraj kojarzy się na świecie z pogardą i nienawiścią dla ludzi którzy myślą i czują inaczej niż ona

W dalszej części wpisu Rusin podkreśliła, że wśród sportowców także są homoseksualiści. Zapytała więc, czy w związku z tym nie podaje im ręki? Odniosła się także do nagrywania całej sytuacji sprzed lokalu wyborczego bez jej zgody.

Wśród sportowców są tez osoby homoseksualne osiągające nieprawdopodobne sukcesy. Czy Klepacka nie podaje im ręki. A może oni jej… Wstyd pani Zofiu – powiedziałam to mijając Panią i powtórzę to tutaj raz jeszcze. Nagrała Pani mnie i moją rodzinę (chociaż moja mama wyraźnie powiedziała Pani że sobie tego nie życzy). Ciekawy sposób na fejm w prawicowych mediach. Może liczy Pani na medal, tym razem od prezydenta: medal za ofiarność i odwagę, w uzasadnieniu: ryzykując życiem odważyła się nakręcić Rusin

Prezenterka podkreśliła również, że podczas wymiany zdań, to ona padła ofiarą ataku słownego.

Ps. Prawicowi sensaci grzmią że zaatakowałam Klepacką i krzyczałam. Serio? Pokażcie mi to nagranie? Ja stałam kiedy pani Klepacka ruszyła na mnie dzierżąc w dłoni oręż w postaci telefonu. Pokrzykiwała, obrażała mnie i nagrywała moją rodzinę, bez jej zgody

Reakcje internautów

Wpis Kingi Rusin bardzo szybko skomentowali fani dziennikarki, którzy stanęli po jej stronie. Opinię prezenterki poparli także m.in. Tomasz Ciachorowski czy Beata Tadla.

Obejrzałam film… Podziwiam Pani spokój i opanowanie

Brawo, Kinga! Nie ma przyzwolenia na takie ataki! Byłaś spokojna i kulturalna. Podziwiam

Widziałam film, to ta kobieta była chamska i agresywna. Brawo Kinga – czytamy

A Ty po czyjej jesteś stronie?

Może Cię zainteresować

zamknij