×

Zmarł twój ukochany zwierzak domowy? Pewna firma może ci go sklonować za odpowiednią cenę!

Klonowanie zwierząt domowych to temat, który w jednych wzbudza negatywne odczucia, w innych nadzieję. Wszak każdego boli strata ukochanego czworonoga.

Klonowanie zwierząt domowych

Czyżby nadchodziła rewolucja dla właścicieli zwierząt domowych, którzy nie potrafią się pogodzić ze śmiercią ukochanego zwierzęcia? ViaGen może zapewnić nieocenioną usługę poprzez klonowanie ukochanego psa, kota, a nawet konia. Sklonowane zwierzę będzie miało tę samą tożsamość genetyczną i atrybuty co dawca. Alicia Tschirhart postanowiła sklonować swojego ukochanego czworonoga:

Klon mojego ukochanego psiaka ma tą samą osobowość co pierwowzór! Zachowuje i bawi się tak samo jak oryginał. Nawet faworyzuje te same zabawki!

Jej mąż David opisał usługę ViaGen jako tę samą technologię, która sklonowała owcę Dolly w 2003 roku. Witryna ViaGen podaje koszt w wysokości 50 000 USD, ale szczęśliwi klienci mówią, że klonowanie było warte każdego grosza.

Jak przebiega proces?

ViaGen bardzo dokładnie opisuje przebieg całego procesu oraz podkreślają, że na bieżąco informują swoich klientów. Jak przebiega proces i ile on trwa? Poniżej informacja z oficjalnej strony firmy:

Twój doradca ds. Zwierząt domowych ViaGen będzie w stanie udzielić ci informacji zwrotnych na temat Twojego procesu ochrony genetycznej (GP) w czasie krótszym niż 4 tygodnie od złożenia próbki. Terminy wzrostu komórek GP mogą się różnić, ale ViaGen Pets będzie Cię informować na bieżąco. Proces klonowania wymaga takiego samego okresu ciąży (60-65 dni) i procesu pielęgnacji (56 dni), jak w przypadku każdej techniki hodowli zwierząt domowych. ViaGen Pets współpracuje z klientami w kolejności ich otrzymania, a terminy mogą się nieznacznie różnić w zależności od aktualnego zapotrzebowania klienta na klonowanie zwierząt.

ViaGen zapewnia także zwrot kosztów, jeśli się okaże, że klon jest wadliwy. Aby rozpocząć proces klonowania, należy wysłać materiał genetyczny do firmy, a właścicielom zalecane jest, aby był jak najświeższy.

Najlepszy to taki pobrany zaraz po śmierci ukochanego zwierzęcia.

Zabawa w Boga

Po pierwszym udanym sklonowaniu zwierzęcia wielu biologów oraz naukowców podkreślało, że w wyniku klonowania mogą zostać złamane zasady etyki. Klony są niestabilnymi i sztucznymi istotami, a sam proces ich tworzenia jest kontrowersyjny. Aby do niego doszło klon musi posiadać prawdziwą „matkę” w tym wypadku psa. Wprowadza się do jego macicy zmodyfikowany zarodek i reszta przebiega jako naturalna ciąża.

Jednak to zwierzęta laboratoryjne i niejednokrotnie całe życie spędzają w ciasnych klatkach, czekając na kolejne, sztuczne zapłodnienie. Wielu obserwatorów zadaje jednak sobie pytanie już nie „czy uda się sklonować człowieka”, ale „kiedy?”.

Teraz czekamy na najważniejszą informację — kiedy zostaną sklonowane dinozaury? ?

Klonowanie zwierząt domowych
Pixabay
Klonowanie zwierząt domowych
Pixabay
Źródła: losangeles.cbslocal.com, thefloridaoracle.com, viagenpets.com, www.spidersweb.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij