×

Klienci IKEI poparzeni żrącą substancją! Pomylono ją z płynem do dezynfekcji

Klienci IKEI poparzeni na skutek tragicznej pomyłki jednej ze sprzątaczek. Z feralnej „dezynfekcji” skorzystało co najmniej kilka osób. Sklep wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Jak informuje Polsat News, do zdarzenia doszło w sobotę, jednak lokalne media poinformowały o incydencie w ostatnią środę.

Klienci IKEI poparzeni

Płyn do dezynfekcji stał się ostatnio nieodłącznym elementem naszego życia. Zgodnie z zaleceniami, powinno się go używać m.in. przed wejściem do sklepu. Tak też uczynili klienci niderlandzkiej IKEI, znajdującej się w Haarlem. Nie mieli pojęcia, co wypełnia butelkę po płynie dezynfekującym.

Przed wejściem do sklepu postawiono butelkę z dozownikiem. Tyle że w środku, zamiast płynu do dezynfekcji, znajdował się… środek do czyszczenia rur.

Zanim zorientowano się, że doszło do tak tragicznej pomyłki, przynajmniej kilka osób zdecydowało się na „dezynfekcję” rąk. Trzy z nich – pracownik i dwoje klientów – potrzebowały pomocy ratowników medycznych.

Lokalne media opublikowały zdjęcia poparzonych rąk poszkodowanych osób.

„Pomyliła etykiety”

Jak to się stało, że doszło do tak nieszczęśliwej podmiany środków w dozowniku? Policja ustaliła, że za ten błąd odpowiada jedna z kobiet, które sprzątają sklep. Pracownica IKEI tłumaczyła, że pomyliła etykiety płynów. Okazało się, że kobieta nie mówi dobrze po niderlandzku, prawdopodobnie z tego wynikała pomyłka.

IKEA prosi o kontakt poszkodowanych klientów. W oficjalnym oświadczeniu firmy czytamy:

Najmocniej przepraszamy, za to co się wydarzyło. Zawsze zapewniamy bezpieczeństwo przy robieniu zakupów, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Prawdopodobnie poszkodowane osoby będą mogły domagać się odszkodowania.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij