×

W tej szkole będzie klasa o profilu disco-polo. Tak dyrektor liceum chce przyciągnąć uczniów!

Czyżby disco-polo znowu przeżywało swój renesans? Przez ostatnie lata ten typ muzyki był raczej synonimem kiczu i tandety. Dziś otwiera się klasy mające kształcić nowych królów tego gatunku. Zapisalibyście dzieci do takiej szkoły?

Klasa o profilu disco-polo

Wydaje się, że disco-polo wróciło do łask. Niegdyś uwielbiany gatunek, spadł z piedestału. Czyżby znowu na niego powrócił? Świadczyć o tym, może klasa o profilu disco-polo. Choć nie jest to jedyny przejaw popularności tego gatunku muzyki.

Dopiero co oglądaliśmy pierwszy zwiastun filmu Zenek (opowiadający o życiu króla disco), a już pojawił się w kinach. Co więcej, był jednym z najchętniej oglądanych produkcji w walentynki!

Co mówi Zenek Martyniuk o antyfanach?

Zenek Martyniuk o przeciwnikach disco-polo i hejterach powiedział krótko:

Staram się nie zwracać uwagi. Wiadomo, muzyka jak muzyka. Są różne gatunki muzyki, różni wykonawcy, jednym się podoba, drugim się nie podoba. Ja po prostu robię swoje, widać, że mam dużą rzeszę swoich fanów, którzy przychodzą na moje koncerty i bawią się.

Szkoły szukają uczniów

Po reformie szkolnictwa i zlikwidowaniu gimnazjów dyrektorzy szkół robią wszystko, aby przyciągnąć jak najwięcej uczniów. Klasa o profilu disco-polo ma być faktycznie najwyższej klasy. Wspierać będzie ją wytwórnia płytowa „Green star”, gdzie swoje płyty nagrywały takie zespoły jak Boys czy Akcent.

Jak mówi dyrektor podlaskiej szkoły w rozmowie z Gazetą Wyborczą:

Dokonano dogłębnej analizy sytuacji demograficznej, kryteriów, jakimi kieruje się młodzież przy wyborze szkoły oraz sieci i rodzajów szkół na Podlasiu

Myślicie, że taka klasa to dobry pomysł? Wasze dzieci odnalazłyby się w placówce o takim profilu?

Źródła: www.pudelek.pl, www.wprost.pl
Fotografie: Facebook, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować