×

Klasa o profilu disco polo rusza od września! Będzie liczyć 27 uczniów

Klasa o profilu disco polo jest ostatnią deską ratunku liceum w Michałowie, któremu groziło zamknięcie. Zgłosiło się 27 uczniów z całego Podlasia.

Klasa o profilu disco polo

Liceum w Michałowie od kilku lat walczy o przetrwanie. Ostatnio placówce znów groziło zamknięcie. W tej sytuacji burmistrz Michałowa, Marek Nazarko wpadł na odkrywczy pomysł. Postanowił od nowego roku szkolnego ruszyć z nową, atrakcyjną ofertą. Jak tłumaczy w rozmowie z Polsat News:

Jaką szkołę stworzyć na Podlasiu? Jeśli hutnicza to na Śląsku, bo Śląsk to górnictwo, jeżeli morska to Gdańsk, Gdynia, Szczecin. A Podlasie to? Z czego jesteśmy silni i kojarzeni w całym kraju? Co jest atrakcyjne dla młodzieży i jest jednocześnie dobrym sposobem na życie? Pierwsza w Polsce szkoła disco polo.

Rzeczywiście, w kwestii dziedzictwa kulturowego trudno odmówić burmistrzowi racji. To właśnie Podlasie jest matecznikiem największej gwiazdy disco polo, Zenona Martyniuka. Jego syn, z którym co chwila są kłopoty, mieszka w Wasilkowie pod Białymstokiem. W Sejnach mieszka i tworzy lider zespołu Weekend, autor niezapomnianego przeboju Ona tańczy dla mnie, Radek Liszewski, a z Grajewa pochodzi Tomasz Niecik.

Zastępca burmistrza Michałowa nie ukrywa zresztą, że liczy na wsparcie ze strony podlaskich gwiazd. Jak przyznaje Konrad Sikora:

Pierwsza szkoła disco polo to hasło, które sobie wymyśliliśmy, bo firmy i muzycy, z którymi będziemy współpracować, tworzą właśnie taką muzykę.

Rekrutacja i program

Nowy pomysł liceum w Michałowie spotkał się z życzliwym przyjęciem. Do klasy o profilu disco polo zgłosiło się 27 chętnych z całego Podlasia. Jak dumnie podkreśla zastępca burmistrza:

Dokumenty złożyło 27 uczniów, co oznacza, że spokojnie uruchomimy jedną klasę. Pomysł załapał, tym bardziej, że ci uczniowie są nie tylko z Michałowa, ale też z okolic. Dziesięcioro uczniów zadeklarowało chęć zamieszkania w internacie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sukces tej klasy, to, jak ona się będzie prezentowała, zapracuje na rekrutację w przyszłym roku.

W programie nauczania znalazły się lekcje muzyki, historia muzyki, zajęcia instrumentalne, wolane i taneczne. W ramach zajęć uzupełniających planowane są warsztaty w udziałem muzyków disco polo oraz firm fonograficznych specjalizujących się w tym nurcie.  Jeden z warsztatów obiecał poprowadzić Marcin Mille z zespołu Boys.

Opublikowany przez Zespół Szkół w Michałowie Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Źródła: www.fakt.pl, www.facebook.com
Fotografie: www.flickr.com

Polecane