×

Kim są bracia Koral? To ich lody reklamowane przez Ekipę Friza robią furorę!

Kim są bracia Koral? To ich lody są teraz najchętniej kupowane w Polsce. Wszystko dzięki współpracy ze znanym youtuberem Karolem „Frizem” Wiśniewskim. Takiego sukcesu nie osiągnęli od 40 lat!

Murowany hit

Braciom Karol nie można odmówić talentu marketingowego. Swego czasu ambasadorami i twarzami ich kampanii reklamowych były znane gwiazdy, wśród nich m.in. Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Doda, Maciej Musiał i Artur Żmijewski. Niedawno firma nawiązała współpracę z youtuberami, w tym Karolem „Frizem” Wiśniewskim, który zapewnił jej niebagatelny rozgłos.

Friz (25 l.) uważany jest za jednego z najpopularniejszych i najbogatszych polskich youtuberów. Nic więc dziwnego, że kiedy w marcu do sklepów trafiły pierwsze lody Ekipy, spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem. To przerosło nawet oczekiwania samego producenta – firmę Koral. W związku z tak ogromnym popytem ceny lodów wzrosły.

To jednak nie koniec szaleństwa związanego z lodami Ekipy. Stały się one towarem tak deficytowym, że na Allegro sprzedawane są papierki, a często jeszcze niezjedzone lody po kosmicznych cenach. Bez większej trudności można znaleźć oferty, w których za „kolekcjonerskie” papierki trzeba zapłacić nawet 30 tys. złotych. Są też takie oferty, w których cena dochodzi nawet do 200 tys. zł.

Kto jednak stoi za lodami, które dzisiaj są najchętniej kupowane przez wielu Polaków? 

Kim są bracia Koral
Twitter

Kim są bracia Koral?

Historia braci Koral opisano w 2012 roku w mediach społecznościowych przez Stowarzyszenie dla miasta Nowy Sącz. To właśnie stamtąd dowiadujemy się, że wszystko zaczęło się w Piwnicznej. Ojciec braci w czasie II wojny światowej był kurierem i przeprowadzał ludzi przez zieloną granicę. Został jednak ranny i stracił nogę.

Po wojnie rodzina Koralów przeprowadziła się do Nowego Sącza. Ojciec kupił część kamienicy, w której trzeci z braci, Jan Koral, otworzył cukiernię. Dekadę później o swoim własnym biznesie zamarzyli pozostali bracia – Józef i Marian. Jednakże nie dostali oni zgodny na otworzenie trzeciej lodziarni w Nowym Sączu.

Dwóch braci Koral wywędrowało więc do Limanowej, gdzie w 1979 roku otworzyli pierwszą lodziarnię. Ich lody produkowano metodą chałupniczą, na prawdziwej śmietanie.

Sprzedawali je w swoim koktajlbarze obok rynku i rozwozili białym maluchem w kilkudziesięciolitrowym termosie po okolicy, a w niedziele jeździli na odpusty

– czytamy na stronie stowarzyszenia.

Na początku lat 90. bracia wzięli kredyt w wysokości 1,5 mln ówczesnych marek niemieckich. Za to kupili włoskie maszyny do robienia lodów. W ten sposób powstał nowoczesny zakład produkcyjny w Limanowej.

Spółka jest właścicielem marek Koral i Bracia Koral – Lody Jak Dawniej. Obecnie zarabia na lodach miliony. Główną siedzibą firmy jest Nowy Sącz, a zakłady produkcyjne znajdują się w Rzeszowie oraz w Limanowej. Lody Koral sprzedawane są nie tylko w Polsce, ale także w krajach UE, m.in.: w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii czy na Litwie.

Bracia Marian i Józef Koral jeszcze kilka lat temu znajdowali się w rankingu 100 najbogatszych Polaków. Sami niechętnie opowiadają o sobie i swojej firmie, a także z reguły nie udzielają wywiadów.

f

Źródła: www.facebook.com, koral.com.pl, businessinsider.com.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij