×

Kim jest zabójca 18-letniej Magdy? Mężczyzna ma narzeczoną oraz dwójkę dzieci!

Kim jest zabójca 18-letniej Magdy? Okazuje się, że 29-letni Dawid J. ma na swoim koncie już kilka podobnych wybryków. Jednak mimo kryminalnej przeszłości udało mu się założyć rodzinę. Czy jego narzeczona i córki naprawdę nie wiedziały o tym, czego dokonał przed laty?

Ojczym zabrał głos

Doniesienia o śmierci 18-letniej Magdy ze Świńca sprawiły, że mieszkańcy okolicznych wsi nie mogą spać spokojnie. Ludzie są wstrząśnięci tym, że tuż obok mieszkał niebezpieczny mężczyzna, który w przeszłości zgwałcił i zamordował koleżankę. Czy to naprawdę możliwe, że nikt nie wiedział, kim jest Dawid J., czyli tzw. „bestia z Sulikowa”? To raczej mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że jego poprzednie ofiary pochodziły z tego samego rejonu.

Tymczasem Henryk K., ojczym mordercy zapewniał w rozmowie z Faktem, że jego pasierb sprawiał wrażenie normalnego człowieka. Mężczyzna uważa, że nic nie wskazywało na to, aby miało dojść do tragedii.

Mój Boże! Jestem zszokowany tym, co się stało.

29-letni Dawid J. starał się zerwać z mroczną przeszłością, dlatego założył rodzinę. Miał narzeczoną i dwie córki. Mimo to, gdy parę dni temu spotkał na swojej drodze 18-letnią Magdę, demony z przeszłości znów dały o sobie znać. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna podstępnie zwabił kobietę do samochodu, oferując pomoc. Chwilę później napadł na nią. Zgwałcił Magdę, a później zamordował. Jej zwłoki ukrył w krzakach w lesie nieopodal Sulikowa. W niedzielę na jej ciało natrafiły służby.

To już kolejna zbrodnia w wykonaniu Dawida J. 15 lat temu, jeszcze jako 14-latek zgwałcił, a potem udusił koleżankę z sąsiedztwa. Ciało należące do 13-letniej Sylwii usiłował ukryć w odludnym miejscu. Przysypał ją lekko ziemią, zostawiając w polu rzepaku. Za tamtą zbrodnię trafił do poprawczaka. Niestety pobyt w zamknięciu nie zmienił upodobań 29-latka. Już w trakcie przepustki do domu, „bestia z Sulikowa” znów zaatakowała. Tym razem nastolatek próbował molestować seksualnie swoją siostrę. Później napadł też na inną, młodą kobietę.

Kim jest zabójca 18-letniej Magdy?

Pomimo tego, że wszyscy w Sulikowie i okolicy wiedzieli, że Dawid J. jest niebezpieczny, nikt nie zamierzał interweniować. Społeczności nie raził nawet fakt, że tuż obok domu mężczyzny mieszka rodzina zamordowanej Sylwii. Większość prawdopodobnie liczyła na to, że przez 9 lat Dawid J. przeszedł jako taką resocjalizację. Widząc, że założył rodzinę – miał narzeczoną i dwoje dzieci sądzono, że nie jest już niebezpieczny. Tak jednak nie było.

Ojczym mężczyzny, Henryk K. opowiada:

Nikt z nas nie sądził, że może coś takiego zrobić. Po tym wszystkim, co kiedyś zrobił, ustatkował się. Przecież był takim dobrym narzeczonym i bardzo kochał swoje dwie córeczki.

Henryk K. twierdzi, że jego pasierb powinien już od dawna znajdować się pod stałym nadzorem służb.

Uważam, że po tym, co wcześniej przeskrobał, powinien być cały czas pod nadzorem instytucji, które by go kontrolowały. Gdyby tak było, to sądzę, że nie doszłoby do tego morderstwa, a tak znów jest tragedia. Oby ostatnia.

Dlaczego w takim razie nikt nie podjął żadnych kroków w tym celu?

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij