×

Kim jest Margot? Historia transseksualisty, który prosił policję o aresztowanie

Ofensywa środowiska LGBTQ w Polsce wciąż trwa. Mniejszości seksualne zdążyły już wykreować własnego męczennika, będącego symbolem ich zdaniem nierównej walki z władzą. Kim jest Margot, który przed dwoma dniami dał się zatrzymać policji w imię bliżej nieokreślonych wartości?

Aresztowanie transseksualisty

Ostatnie miesiące upływają w Polsce pod znakiem niekończącego się sporu ze środowiskiem LGBTQ, które za wszelką cenę dąży do przekształcenia obowiązujących norm, bazujących na chrześcijaństwie w te, znane z Europy Zachodniej. Dyskusja na temat mniejszości seksualnych, obejmujących nie tylko gejów i lesbijki, ale również transwestytów, biseksualistów i tzw. „queen” rozgorzała po tym, jak prezydent Andrzej Duda podpisał propozycję wprowadzenia zmian w Konstytucji, które zagwarantują zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Od tego czasu, pomimo trwającej epidemii koronawirusa, w kraju odbyło się wiele manifestacji organizowanych przez grupy LGBTQ. W ubiegły piątek spod siedziby Kampanii Przeciw Homofobii w Warszawie zgromadzeni przeszli na Krakowskie Przedmieście. Sympatycy społeczności LGBTQ protestowali przeciwko aresztowaniu aktywisty o pseudonimie Margot, do którego doszło na początku sierpnia.

Mężczyzna, znany jako Michał Sz., który podaje się za kobietę został aresztowany na okres dwóch miesięcy za zaatakowanie kierowcy furgonetki, zniszczenie pojazdu oraz profanację warszawskich pomników, w tym budowli sakralnych poprzez rozwieszanie na nich symboli LGBTQ. Czyn zaklasyfikowano jako występek chuligański.

Kim jest Margot?

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy odniosła się do zaistniałych wydarzeń, bez zapoznania się z materiałami, którymi dysponuje policja. Stwierdziła, że aresztowany powinien zostać wypuszczony na wolność. Michał Sz. jest aktywistą zrzeszonym z kolektywem „Stop bzdurom”.

Transseksualny mężczyzna uczestniczył w wieszaniu tęczowych flag oraz maseczek na pomnikach: Jezusa Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, Mikołaja Kopernika, Jana Kilińskiego, Wincentego Witosa oraz Syrenki Warszawskiej.

Jak udało się ustalić reporterom śledczym, z materiałów świadków opublikowanych w sieci wynika, że mężczyzna osobiście ubiegał się o aresztowanie podczas odbywających się w przeszłości parad. Na zdjęciach i nagraniach wyraźnie widać, jak Michał Sz. napiera na policjantów i wysuwa w ich kierunku dłonie, aby zakuli je w kajdanki. Co ciekawe mężczyzna, który twierdzi, że pod względem emocjonalnym jest kobietą, odczuwa pociąg seksualny właśnie do kobiet! Świadczą o tym zdjęcia, na których całuje młodą dziewczynę.

To nie pierwszy raz

Okazuje się, że nie był to pierwszy raz, kiedy transseksualista angażował się w nieformalne akcje. Już w maju ubiegłego roku mężczyzna trafił na komisariat po tym, jak w towarzystwie innych działaczy LGBTQ wywołał w miejscu publicznym aferę skierowaną w działaczy projektu Stop Pedofilii. 

Według wersji wydarzeń przedstawianej przez środowisko LGBTQ Michała Sz. aresztowano 4 sierpnia 2020, gdy ten przebywał w mieszkaniu swojej znajomej na Ursynowie. Co zaskakujące, sympatycy mniejszości seksualnych uważają, że aresztowany powinien trafić do aresztu dla kobiet, ponieważ utożsamia się z płcią żeńską.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij