×

Kim Dzong Un napisał do Putina. Chce wzmacniana przyjaźni między Koreą i Rosją

Kim Dzong Un napisał do Putina z okazji Dnia Zwycięstwa, przypadającego 9 maja. W swoim liście zapewnił o solidarności Pjongjangu z Moskwą. „Jestem przekonany, że tradycyjna i strategiczna przyjaźń między naszymi dwoma krajami będzie stale wzmacniana” — napisał koreański dyktator.

Kim Dzong Un napisał do Putina

Nikt nie zrozumie dyktatora tak dobrze, jak inny dyktator. Z okazji Dnia Zwycięstwa Kim Dzong Un napisał list do Władimira Putina. Był to list z… gratulacjami i pochwałami dla narodu rosyjskiego. Koreański przywódca podkreślił przyjaźń między Pjongjangiem i Moskwą. Zapewnił też, że więzi te będą nadal umacnianie.

Jestem przekonany, że tradycyjna i strategiczna przyjaźń między dwoma krajami będzie stale wzmacniana i rozwijana zgodnie z wymogami czasu i podstawowymi interesami narodów obu krajów

– podkreślił dyktator.

W liście znalazły się kuriozalne słowa o narodzie rosyjskim „walczącym o sprawiedliwość” i ratującym „los ludzkości”.

Naród rosyjski odniósł wielkie zwycięstwo w wojnie o sprawiedliwość, dzięki czemu udało się pokonać faszyzm, który zagrażał losowi ludzkości, wykazując się przy tym wybitnym bohaterstwem i poświęceniem

– pisał Kim.

Oskarżenia wobec Zachodu

Zaledwie kilka dni wcześniej Korea Północna opublikowała komunikat, uderzający w Zachód. Stwierdzono w nim, że kraje Zachodu zapraszają świat do „nuklearnej zagłady”. Co więcej, zdaniem koreańskiego dyktatora to Zachód ma zakłócać „światowy pokój i stabilność”.

Przypomnijmy, podczas przemowy z okazji Dnia Zwycięstwa, Putin stwierdził, że agresja jego kraju na Ukrainę była niezbędna. Dodał, że była to „forma obrony”.

Rosyjski dyktator od początku inwazji może liczyć na wsparcie koreańskiego dyktatora.

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij