×

Kierowca tira wjechał w ogrodzenie. Uratował życie nastoletnich rowerzystek

W Prądzewie było o włos od tragedii. Na szczęście sytuację uratowała błyskawiczna reakcja prowadzącego ciężarówkę. Gdy pod pojazd wyjechały rowerzystki, kierowca tira wykonał odpowiedni manewr i wjechał w ogrodzenie domu.

Kierowca tira wjechał w ogrodzenie

Do zdarzenia doszło 2 maja o 16:55 w Prądzewie koło Bełchatowa. Przez miejscowość przejeżdżała ciężarówka. Nagle, pod jego koła wyjechały dwie rowerzystki – miały 12 i 16 lat.

26-letni kierowca tira nie spanikował i wykonał manewr, który uratował życie nastolatek. Odbił w lewo i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Tir zatrzymał się na trawniku.

kierowca tira wjechał w ogrodzenie
Łódzka Policja

Kiedy kierowca tira próbował uniknąć zderzenia, zahaczył o młodszą rowerzystkę. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

tir wjechał w ogrodzenie
Łódzka Policja

Tir miał pierwszeństwo

Na miejscu szybko pojawili się policjanci. O zdarzeniu opowiedziała Iwona Kaszewska z komendy policji w Bełchatowie:

Ze wstępnych ustaleń wynika, że drogą z pierwszeństwem przejazdu od strony miejscowości Kiełczygłów w kierunku Widawy jechało renault magnum. Kiedy zbliżało się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną nagle wprost pod ciężarówkę wyjechały z niej na rowerach dwie dziewczynki.

Funkcjonariusze poddali kierowcę tira badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że był trzeźwy.

wypadek tira i rowerzystek w prądzewie
Łódzka Policja

Tym manewrem kierowca prawdopodobnie ocalił życie młodych rowerzystek.

Może Cię zainteresować

zamknij